У Франківську хочуть запровадити електронні торги за об’єкти комунальної власності

 • Сьогодні, 7 березня, в Івано-Франківську відбулись громадські обговорення проекту рішення “Про внесення змін до нормативних актів з питань оренди об’єктів комунальної власності територіальної громади”.

  Метою змін, кажуть у департаменті комунальних ресурсів, є приведення цієї сфери у відповідність до вимог законодавства, актуалізація орендних ставок за користування комунальним майном та впровадження сучасних методів проведення конкурсів. Проектом рішення пропонують затвердити нове положення про оренду об’єктів комунальної власності.

  Основною зміною повинно стати введення електронних торгів – передача об’єктів в оренду за допомогою сучасних електронних майданчиків. А з новими орендними ставками, які на наступній сесії затверджуватиме міська рада, та повним текстом документу можна ознайомитись за посиланням.

  “Ми живемо у 21 столітті, і треба йти в ногу з часом. Маємо надію, що це спрацює. Є й інші нововведення, які покликані спростити передачу в оренду та залучити більше людей до участі в конкурсах. Також йдеться про перегляд орендних ставок у відповідності до нових вимог Фонду держмайна”, – розповів Ігор Гриненько, директор департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради.

  Активіст Сергій Чирва запропонував, щоб рішення комісії з приводу погодження оренди виносилось на виконком або сесію міської ради – для того, щоб підприємець, отримавши відмову, міг оскаржити її в суді. Ігор Гриненько на це відповів, що у них ще не було таких випадків, і додав, що комісія якраз і є тим органом, який повинен вирішувати долю конкретного об’єкту комунальної власності.

  Тарас Случик з “Антикорупційної платформи” підтвердив, що рішення комісії ніяк не можна оскаржити, оскільки вона не є юридичною особою, і суд відмовляється реєструвати такий позов. Він також запитав посадовців щодо механізму електронних торгів.

  “Потрібна, перш за все, експертна оцінка. Наша задача, як департаменту, – заробляти кошти для міського бюджету, а не витрачати їх. Ніколи немає впевненості, що на об’єкт буде орендар – і приміщення стоять по 2-3 роки. Хоча іноді навіть не дуже перспективні приміщення знаходять орендаря, тому маємо надію на те, що нововведення допоможуть”, – відповів на це Гриненько.

 • Читайте також: Франківським підприємцям пропонують часткову компенсацію кредитних ставок

   

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!