У Франківську художник з Білорусі презентував свою першу виставку в Україні

 • Сьогодні, 20 січня, в Івано-Франківську білоруський “мастак” Андрій Скітьов презентував власну виставку кольорової графіки.

  Івано-Франківськ став першим містом України, де білоруський митець презентував свою творчість. На виставці представлено 60 різнопланових композицій, якими художник має намір ознайомити поціновувачів мистецтва з Білорусі. У своїх роботах автор зображає здебільшого людей: студентів, сусідів, звичайних білорусів.

  «Просто відчуваю, що цю людину потрібно намалювати і все. Знаєте, Білорусь мені нагадує зону із фільму «Сталкери», хотів навіть так частину своєї виставки назвати, але не наважився, адже у фільмі розповсюджений російський шансон, то побоявся, що мене можуть не так зрозуміти», – розповів митець.

  Художник вперше приїхав до Івано-Франківська влітку. Пізніше у Карпатах малював пейзажі. Каже, що малювати українців поки що не готовий, адже, вважає, «щоб намалювати українців потрібно їх добре знати».

  За словами керівника НСХУ в Івано-Франківську Миколи Якимчука, останнім часом іванофранківцям здебільшого презентують пейзажний жанр, а от композицій, де головною дієвою особою є людина – мало.

  «Вибір малювати людину говорить про суперпрофесіоналізм та про широту світогляду. Творчість Андрія дуже тепла та людяна. Це творчість з душею. Навіть голі дерева чи стерня, яка горить на полі залита любов’ю до своєї батьківщини. Це та термоядерна суміш, коли ву автора присутні колосальний талант та надзвичайна скромність», – резюмував Якимчук.

  Довідка:

 • Андрій Скітьов народився 1968 року в Новосибірську. Займається творчістю із 12 років, спочатку навчався в Республіканській школі-інтернат з музики та образотворчого мистецтва імені І. О. Ахремчика, а згодом закінчив Білоруську академію мистецтв та став художником-монументалістом. Член Білоруської спілки художників з 2005 року.

  Нагадаємо, Акварелі, графіка та композиції із орігамі. У Франківську відкрили виставку присвячену Різдву.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!