У Франківську кардіохірург з Києва оперує пацієнтів із вадами серця

 • В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні відтепер пацієнтам проводять діагностику та хірургічну корекцію вроджених вад серця.

  Такі операції у медзакладі стали можливими завдяки кардіохірургу з Києва Олександру Романюку, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  До повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, лікар працював у столиці в науково-медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії. Через постійні обстріли та бомбардування Олександр Романюк разом із родиною був змушений тимчасово залишити свою домівку в Ірпіні. Наприкінці лютого вони переїхали до Івано-Франківська.

  Чоловік каже, у новому місті продовжує займатися лікарською справою. Думок призупинити роботу у період воєнного стану – не мав. Олександр Романюк розповідає, одразу після переїзду в одному із ліцеїв міста безкоштовно консультував пацієнтів. Також займався й волонтерською справою.

  З його слів, на тлі війни чимало людей почали скаржитися на проблеми із серцем. Тому вважає своїм обов’язком продовжувати працювати.

  Олександр Романюк займається кардіохірургією 25 років. Серед його пацієнтів – понад три тисячі людей із різних областей України. Востаннє лікар був в Івано-Франківську десять років тому. Тоді, каже медик, в обласній дитячій лікарні оперував немовля із вадами серця. 

 • За його словами, досі діагностику та хірургічну корекцію вроджених вад серця лікарі проводили пацієнтам винятково у Києві. А тепер такі операції можливі і в Івано-Франківську. За місяць роботи кардіохірург прооперував вісьмох людей. Наймолодшому пацієнту було три місяці, а найстаршому – 40 років. Серед них, каже лікар, були й вимушені переселенці з Маріуполя, Херсона та Києва.

  Читайте також: Франківщина вже прихистила понад 140 тисяч переселенців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!