У Франківську лікар розповів літнім студентам про коронавірус

 • Сьогодні, 6 лютого, в Івано-Франківську для літніх студентів провели перше заняття у новому році. 

  26 грудня 2019 року студентам вручили сертифікати про закінчення навчання в Університеті третього віку. Також вони отримали подарунки – екоторбинки, блокноти та ручки.

  Першу лекцію у новому році провів доктор медичних наук, професор Івано-Франківського національного медичного університету Ігор Грижак. Він розповів присутнім про коронавірус.

  За словами медика, про перші випадки захворювання стало відомо в кінці року, 31 грудня, на той момент було приблизно 50 госпіталізованих, без летальних випадків. А вже через місяць було 8000 хворих і 170 смертей. Згодом з’явилися випадки захворювань і в інших країнах.

  Відомо, що вірус може передаватися від людини до людини, але не виключають і інші способи передачі.

  “Спершу була підозра на риб. Потім зійшлися на тому, що первинним джерелом захворювання стали кажани й змії. В Ухані є великий ринок, де продаються істоти, яких вживають у їжу – вияснили, що це пов’язано із першими захворюваннями. Цікаво, що коронавірус не зачіпає дітей до 15 років.”, – розповідає Ігор Грижак.

  Він розповів також, що ситуація схожа на попередні віруси. Так, свого часу було багато випадків захворювання через тяжкий гострий респіраторний синдром – SARS. Поширення почалося із Саудівської Аравії. Також у 2012 році вірус MERS-CoV спричиняв близькосхідний респіраторний синдром.

 • За словами професора, коронавірусна інфекція починається, як звичайна гостра респіраторна інфекція (ГРВІ), можливі утруднення дихання, в окремих випадках – діарея. На восьмий день і далі проявляється пневмонія. Заразитися через китайські банани чи посилки – не можна, однак, під підозрою продукти тваринного походження.

  Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

  Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!