У Франківську лікарі міркують над безпліддям та онкологією в гінекології

Сьогодні, 24 травня, в Івано-Франківську відбувається медична конференція «Актуальні питання лабораторної діагностики в гінекології», організатором якої є медичний центр «Пріма МЕД» за інформаційної підтримки компанії «ВСМ «Україна».

Головний лікар «Пріма МЕД» Олена Романишин розповіла, що на сьогоднішній день лабораторна діагностика дуже швидко розвивається. Тому щодня з’являються нові можливості щодо введення в практику нових тестів. Так, наприклад, є такі тести, що п’ять років тому спеціалісти навіть не могли собі уявити, що зможуть їх виконувати в умовах Івано-Франківська.

Сьогодні на конференції розглядатимуть декілька питань. Зокрема, визначення онкологічних маркерів у гінекології, діагностика антифосфоліпідного синдрому, діагностика аутоімунного безпліддя.

«Ми хочемо зібратися з акушер-гінекологами і обговорити ті питання, де лабораторна діагностика зможе знадобитися їм для правильного визначення діагнозу чи спрогнозувати перебіг захворювання. Ми поділимося досвідом з лікарями-клініцистами та розкажемо про нові можливості, а вони, можливо, матимуть запитання як і де краще застосувати ті чи інші тести», – наголошує пані Олена.

За її словами, ці всі теми надзвичайно актуальні, бо стосуються здоров’я жінки взагалі і репродуктивного здоров’я сім’ї зокрема.

«Лабораторних тестів зараз є дуже багато і вони бувають від простих до найскладніших, але вони не матимуть діагностичного значення, якщо їх не призначить спеціаліст. А спеціаліст, який може їх призначити – це той лікар, який працює безпосередньо з пацієнтом. Лабораторна служба тут виступає як допоміжна», – додає вона.

Директор компанії «ВСМ «Україна» Світлана Бабак розповіла, що вона вже 15 років перебуває на ринку лабораторної діагностики, а прерогативою своєї діяльності вважає те, що лабораторна діагностика має бути на певному рівні. Вона каже, що обстеження настільки важливі для подальшого призначення лікування, що за свою ціль ставить те, щоб люди не відкидали лабораторного обстеження.

«Потрібно більше проводити профілактичних обстежень, бо профілактика є найбільшим вкладенням в наше здоров’я. Проводити профілактичні обстеження за допомогою лабораторних і виявляти групи ризику – це дуже важливо для того, щоб в майбутньому зекономити і власні кошти, і кошти держави», – резюмує пані Світлана.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!