У Франківську лікарі “швидкої” прийшли протестувати на сесію облради

 • Сьогодні, 13 грудня, в Івано-Франківську відбувається засідання 33-ї сесії обласної ради.

  Депутати розглянули бюджет Прикарпаття на 2020 рік. Доходи обласного бюджету в 2020 році повинні скласти 2,989 мільярда гривень, а видатки – 2,981 мільярда. Це на 5,3 мільярда гривень менше, ніж торік.

  Потім вони голосувавали за реорганізацію комунального закладу ”Івано-Франківська станція швидкої медичної допомоги” шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства ”Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”.

  Під час розгляду питання до залу зайшли медики із плакатами “Припинити руйнацію медицинської галузі” та “Не дамо знищити надію на спасіння”, а також молодики у камуфляжі. Протестувальники, яких очолював Ростислав Гудзінський, кажуть – така реформа знищить швидку допомогу. 

  Втім, заступник голови ОДА Віталій Федорів сказав, що змін, якими лякають медики і активісти, насправді не буде. А реформувати заклад справді потрібно, адже цього вимагає медична реформа. 

  “НСЗУ буде контрактувати і фінансувати один-єдиний заклад екстреної швидкої допомоги. Якщо у нас буде ще одна станція, окрім обласного КНП, то грошей їй держава не дасть”, – сказав Федорів.

  Манолій Піцуряк, голова комісії обласної ради з питань охорони здоров’я і соціальної політики, запропонував перенести розгляд цього питання на 20 грудня, тобто на друге пленарне засідання. Він аргументував це тим, що питання зараз у суді, і варто дочекатися його рішення.

  “Це екстрена допомога. Вона має функціонувати при будь-якій погоді, при будь-якій владі і взагалі завжди. Саме тому пропоную відкласти це на тиждень”, – зазначив Піцуряк.

  “За” проголосували 45 депутатів. Отже, рішення було прийнято – під крики “Ганьба” та “Ви знищуєте швидку допомогу”.

  12 грудня з цього приводу провели круглий стіл. На ньому був присутнім, зокрема, начальник первинної профспілкової організації Івано-Франківської станції швидкої медичної допомоги Богдан Венник.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!