Сьогодні, 31 жовтня, в Івано-Франківську провели чергове заняття в Університеті третього віку.
Цього разу для літніх студентів провели урок з рукоділля – їх навчали своїми руками створювати фігурки із соленого тіста. Заняття розділили на дві частини, адже фігуркам потрібно дати час висохнути, тому цього разу студенти лише створювали фігурки, а на наступному занятті будуть їх розфарбовувати.
Солоне тісто – пластичний і екологічно чистий матеріал.
Приготувати його можна і вдома, потім з нього ліплять вироби, висушують, після чого виріб стає твердим та міцним.
Для того, щоб зробити солоне тісто, потрібно:
- одна склянка пшеничного борошна
- пів склянки солі “Екстра”
- одна столова ложка крохмалю
Все це потрібно змішати в посудині, потім туди повільно влити пів склянки холодної води. Перемішувати тісто варто 5-10 хвилин.
Готові вироби висушують на батареї або в прочиненій духовці. В духовці тісто буде сохнути 3-4 години, на батареї не менше двох тижнів.
Довідково: Ліплення з солоного тіста було поширене в Україні ще у давні часи. Із солоного тіста жінки ліпили фігури птахів і тварин, виготовлялися дітям справжні іграшки. А за часів дохристиянської Русі вироби з солоного тіста використовувалися для різних обрядів та церемоній. Подібні фігурки також служили символічними подарунками на весілля, до народження дитини, з них робили обереги.
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/73341320_586419392091639_9137233001694887936_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/73388359_550262682398937_4546902849153400832_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/73546195_2753513108016629_2096329926079676416_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/74155507_1434761727020530_5847983846250774528_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/74231794_439698483236295_4322370733536706560_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/74242384_2799334443432191_6782549101859831808_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/74527620_947408872301930_3223424911867379712_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/75233708_686851161722943_2321080758610952192_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/75317283_791491684642744_2940653159976009728_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/75424643_768683073580815_4380820848978690048_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/75564650_698074100676841_8135264672531087360_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/76182200_1190138837847984_1200575773073735680_n.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/10/76268814_644529109658006_2204449311075336192_n.jpg)