У Франківську літнім студентам розповідали про відомих письменників

 • Сьогодні, 10 жовтня, в Івано-Франківську в Університеті третього віку відбулося чергове заняття. Голова обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Бреславська познайомила літніх студентів із літературою та творчістю відомих письменників, зокрема прикарпатських. Каже, що сама в літературі з дитиства. Писати вона почала рано і публікуватись почала ще в шкільні роки, проте перші книжки видала тільки у 2015 році.

  Звісно тема у нас сьогодні велика і її неможливо обговорити за один урок, але все ж таки — вона є важливою. Ми поговорили про тих письменників, які складають основу нашої спілки письменників”, – наголошує лекторка Світлана Бреславська.

  Мова йде про таких людей як Богдан Томенчук, Василь Добрянський, Неоніла Стефурак, Ярослав Ясінський тощо. За словами Бреславської, вони дійсно пишуть твори високого рівня. Їхні роботи не соромно подати навіть на премію імені Тараса Шевченка.

  “Основне, що люди майють знати про літературу Прикарпаття – вона має належний рівень. Не скажу, що світовий, але всеукраїнський. Наша спілка одна із найкращих і найпотужніших в Україні”, – додає лекторка.

  Вона зазначає, що зараз в Україні  багато тих, хто пише. Мовляв, люди вміють читати, писати і дуже добре, коли вони мають бажання щось занотувати на папері, навіть спогади. Можливо саме вони колись стануть основою книжки. Пані Світлана наголошує, починати писати ніколи не пізно. Каже, що знає польського автора, який почав писати у 47 років. До того моменту він працював на заводі і просто не мав часу.

  “Зараз у нас різноманітна та багата література. Ми маємо багато письменників, які пишуть прозору, романи. Є драматурги, проте з цим трохи тяжче. Різноманітна і дитяча літераутра. І звичайно найбільш поширений жанр – поезія. Хто у нас живий класик літератури? Найперше – Ліна Костенко”, – наголошує Бреславська.

  Крім того, письменниця, докторка філологічних наук, членкиня Національної спілки письменників України Ольга Деркачова розповіла літнім студентам, що сьогодні, 10 жовтня, оголосили лауреатів Нобелівської премії з літератури. Ними стали польська письменниця Ольга Токарчук та австрійський письменник та перекладач Петер Гандке.

  Наступного разу літні студенти будуть займатися рукоділлям.

  Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!