Сьогодні, 20 лютого, в Університеті третього віку в Івано-Франківську провели заняття для літніх студентів.
Лекцію для студентів провела тренер нової української школи та вчителька ЗШ №18, Олеся Дибовська. Вона розповіла присутнім про інклюзивну освіту.
Олеся Дибовська зазначила, що одним із пріоритетів нової української школи є впровадження інклюзивної освіти. На лекції обговорили те, як здійснюється та працює інклюзивне навчання в школах. А також, чи є у звичайних класах діти з особливими потребами.
Вона розповіла, що важливо, аби діти з особливими освітніми потребами мали можливість навчатися у звичайному класі, а звичайні діти вчилися сприймати різноманіття навколишнього світу. В інклюзивному класі всі мають рівні права.
Олеся Дибовська провела літнім студентам короткий історичний екскурс, та розповіла, як розвивалась інклюзивна освіта. Відомо, що відповідно до міжнародних документів такі діти – це особи до 18 років, які потребують додаткової підтримки в освітньому процесі.
“Зазвичай ми вважаємо, що діти з особливими освітніми потребами – це ті, хто має інвалідність та діти з різними ментальними порушеннями, але це не тільки вони. Особливої освітньої підтримки, допомоги та умов потребують також і діти біженці, мігранти, безпритульні, сироти, діти сімей з низьким прожитковим мінімумом. А також представники національних та релігійних меншин, та діти із ВІД/СНІД”, – розповідає лектор.
Створенням інклюзивного навчання в класі повинні займатися батьки, потрібно зробити відповідні документи. Інклюзивне навчання створене насамперед для комфорту усіх учнів класу. Зараз люди розуміють, що це полегшує навчання в школах.
На лекції студенти також вчилися толерантно називати людей з особливими потребами. Олеся Дибовська наголосила на тому, що для багатьох аутизм не є відомим поняттям. Після чого показала інформативний мультфільм про людей з аутизмом.
Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.