У Франківську літнім студентам розповіли про українські міста в сучасній літературі

 • Сьогодні, 24 жовтня, в Івано-Франківську відбулось чергове заняття в Університеті третього віку.

  Під час нього український вчений і педагог, історик, етнополітолог та краєзнавець Іван Монолатій розповів літнім студентам про 13 українських міста, зображених в сучасній літературі.

  Найкраще цю тему Монолатій описав у книжці «Від Донецька до Перемишля». Каже, що вона ввійшла в ТОП-5 книг, які зближують. Навіть школа журналістики УКУ написала, що вона входить у список «Must READ», тобто повинна бути прочитана, для кожного, хто ідентифікує себе українцем і цікавиться сучасною літературою.

  «Література пам’ятає історичні українські міста химерно, дещо вигадує і додумує, особливо якщо це стосується західних міст України. Але у цих творах є вся гама української історії: від травм до перемог, звитяг та дійсності», – пояснює Іван.

  У книжці згаданий також Івано-Франківськ. Представлений він там книгою Софії Андрухович «Фелікс Австрія».

  «Література, а українська зокрема, вміє ввібрати у себе всі сенси сучасності, показати нашу історію, а головне – пам’ятати. Мене вже кілька років цікавить, як ми можемо пам’ятати про міста нашої держави, які несуть в собі код пам’яті. Ми за життя були в багатьох мандрах і бачили різних людей та різі міста. І кожне місто – різниться», – каже Монолатій.

  За його словами, кожне місто, кожен населений пункт може хвалитися своєю історією або замовчувати її. Щоправда, не кожне місто України має книжки про себе, наприклад, Київ, Львів чи інші відомі міста.  

  “Міст, про яких пишуть, є небагато. Хоча “Вікіпедія” пише, що на 2017 рік і Україні було 461 місто”, – зауважує історик та краєзнавець.

 • Монолатій наголошує, одне із завдань сучасної і української літератури – пам’ятати про історичні події. Саме тому в нас є декілька тем, які в літературі постійно досліджують. Мова йде про війни, події травматичного характеру, Голодомор та різні геноциди тощо.

  Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

  Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

  Читайте також:  У Франківську літнім студентам розповідали про відомих письменників

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!