У Франківську люди протестують проти забудови – кажуть, незаконна (фото)

Франківці вийшли на акцію протесту під “Білий дім”. Таким чином сьогодні, 17 вересня, вони хотіли повідомити всім про свою проблему.

Як стверджують мешканці вулиці Південний бульвар та Короля Данила, забудова, яка планується на вулиці Короля, 11а – не законна.

“На місці колишньої недіючої будівлі хочуть збудувати семиповерховий будинок”, – пояснює місцевий житель Володимир Чижик.

За його словами, у них є три будинки та багато дітей, а частину їхньої території забрали. Люди зверталися до влади, проте згодом виявилося, що документи забудовник має.

“Нас не почули органи влади. Тому прийшли сьогодні. Кажуть, що місто для людей, а виходить – що місто для будинків”, – наголошує Чижик.

Він додає, що чотири місяці тому говорив з мером Русланом Марцінківим. Той казав, що будівництва без згоди громади не буде. Потім виявилося, що дозвіл на початок робіт є.

Люди дізналися, що міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа сьогодні не буде, але з ними вже зустрівся заступник мера Микола Вітенко. Він запросив людей разом із забудовником, представниками від ДАБІ та управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності обговорити це питання.

Під час наради, посадовці повідомили, дозвільні документи для будівництва – є. Начальник управління архітектури Орест Кошик пояснив, історія почалась ще минулого року, коли власник земельної ділянки – фірма “Uteam” – звернувся за розробкою детального плану території. Далі було відповідне рішення сесії міськради, збір пропозицій до ДПТ. У квітні цього року забудовнику видали містобудівні умови, а в липні – дозвіл на початок робіт.

Проте люди кажуть, що біля будівництва йде газова труба і побоюються наслідків. Також франківці зазначають, що є інші порушення, зокрема людям перекрили під’їзд до будинків.

Представник забудовника Олег Гладун пояснює, що у них погоджена схема організації будівельних робіт. На ній все показано і де кран має стояти, де має бути загородження будмайданчика.

“З людьми ми неодноразово зустрічалися за два роки. Хотіли дійти певної домовленості. Частина мешканців були “за”, частина – “проти”. Та коли ми почали проводити роботи нашу будівельну технік заблокували. Під’їзди ми ніякі не перегороджували, а для того, щоб зменшити ймовірність якоїсь загрози для дітей – заїзд зробили заду”, – пояснює Гладун.

Представник забудовника наголошує, вони готові йти на компроміс з людьми, якщо є зауваження – нехай кажуть. Франківці ж наголошують – найбільше їх турбує питання з газовою трубою.

Керівник Івано-Франківського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Струк відповідає, що газопровід справді є. Але його мають винести.

У результаті наради франківські посадовці, представник Держархбудконтролю, люди та забудовник домовились вийти на місце будівництва і перевірити, чи справді є порушення, чи немає.

Нагадаємо, франківці скаржаться на забудовників, які хочуть забрати їхню прибудинкову територію.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!