У Франківську люди з інвалідністю зіграють виставу “Поезія за межами”

  • У Франківську люди з інвалідністю зіграють виставу “Поезія за межами” за мотивами казки “Аліса в країні див”.

    У виставі – 12 виконавців, всі є непрофесійними акторами. Це – люди з інвалідністю та спортсмени Івано-Франківського коледжу фізвиховання. Через приналежність міста до “червоної” карантинної зони її покажуть онлайн, інформує “Суспільне“. 

    Біатлоністка, учасниця параолімпійських ігор Надія Стефурак виконує роль Аліси.

    “Аліса переборює різні страхи, зустрічається з різними персонажами, а потім більше вже йде моя роль. Я теж йшла в ліс, травмувалася, добу в лісі пролежала. А далі я читаю поезію”, – розповіла Надія Стефурак.

    Учасник вистави Павло Гордієнко розповідає, що у 12 років зламав шию. Відтоді він – у візку.

    “Я у своїй ролі беру участь не сам, а з тваринками. Зі мною завжди або пітон, або павук-тарантул, або ігуана. Я з ними спілкуюся і через них хочу донести до людей з інвалідністю те, як жити далі, як себе поводити, і головне – не падати духом”, – каже Павло Гордієнко.

    Балетмейстер вистави Василь Гринюк також грає одну з головних ролей. Він – Кіт. Каже, вперше бере участь в інклюзивному проєкті:

    “Часом не бачу різниці, забуваю про те, що хтось на візку. Я це згадую, коли переступаю поріг з репетиції і думаю: там забагато сказав, зробив, когось посмикав зайвий раз”, – говорить Василь Гринюк.  

    Сьогодні, 10 вересня, актори провели генеральну репетицію в актовому залі коледжу фізвиховання. За словами директора коледжу Любомира Пасічняка, театральна діяльність для коледжу – не новинка.

    “Всі звикли, що спортсмени – це такі однобокі особистості, які, крім спорту, більше нічого не бачать. У нас давно функціонує аматорський театр “Браво”. В нас є вистави, з якими ми і на виїзді були”, – розповів Любомир Пасічняк.

    У зв’язку з “червоною” карантинною зоною, в обласному центрі 13-го та 14-го вересня виставу покажуть онлайн у мережі Facebook. 15-го вересня “Поезію за межами” зіграють в будинку культури у Богородчанах.

    “Багато в світі зараз вистав переходять на цей режим. Щось втрачається, але ми стараємося наздогнати якість через хороше відео, кількість камер, крупні і загальні плани, щоб максимально створити об’ємне і змістовне зображення”, – каже режисер-постановник Мирослав Гринишин.

    Нагадаємо, юні актори з Коломиї здобули Гран-прі на Всеукраїнському заході. 

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!