У Франківську медики і освітяни вийдуть на акцію, щоб відстояти свої зарплати

 • За попередніми підрахунками в державній субвенції на зарплатню франківським медикам та освітянам не вистачає понад 150 млн грн. Прогнози невтішні, бо вже до кінця літа очікують серйозний дефіцит, і місто змушене буде знову його компенсувати. Зі зверненням щодо недофінансування галузей Івано-Франківська міська рада апелювала до Кабміну. Однак у відповідь отримали формальну відписку, мовляв, таким є держбюджет-2018.

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків раніше зазначав, що єдиний варіант достукатись до уряду та отримати потрібні кошти – виступити усією громадою. Сьогодні до нього завітали керівники закладів освіти й медицини, представники профспілок щодо організації загальноміської акції.

  «Я радий – є розуміння працівників, що вони можуть не отримати зарплатню в повному обсязі. Так, якщо доведеться, місто компенсує дефіцит, як це робилось минулого року. Але так бути не повинно! Якщо держава делегує на місця свої реформи, нехай забезпечує належне фінансування», – прокоментував Марцінків.

  Отож, 27 березня о 14:00 сотні медиків та освітян планують вийти на площу перед адмінбудинком, щоб відстояти свої права. Наголошують, що захід проводитимуть у такий спосіб, аби не нашкодити освітньому та лікувальному процесам.

  Попередньо створять робочу групу, щоб сформувати резолюцію, з якою звернуться до державної влади. Від міста до неї увійдуть керівники профільних структур – директор департаменту освіти Ігор Смаль та начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко.

  Нагадаємо, зарплат бюджетникам не буде: на Прикарпатті бракує майже 500 мільйонів гривень.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!