У Франківську на фасадах трьох шкіл презентували мурали, до створення яких долучилися школярі

 • Над кожним з муралів працювали приблизно місяць.

  В Івано-Франківську на фасадах ліцеїв №19, №17 та ліцею імені В’ячеслава Чорновола презентували мурали, до створення яких долучилися школярі. Стінописи зробили у межах проєкту “Сила — в протидії, запобігання — в дії”.

  Про це “Суспільному” розповів франківський художник Олесь Базюк.

  За його словами, досвід створення стінописів зі школярами художники мали вперше.

  “Обов’язковою нашою умовою була комунікація з дітьми у школі, щоб у їхній пам’яті більше закарбувався не лише процес під час тренінгу, а й створення самого муралу”, — розповідає Олесь Базюк.

  Учениці №19 ліцею Вікторія Соровецька та Катерина Гусля діляться враженнями від участі у соціальному проєкті про запобігання насильству.

  “Спершу ми відвідували тренінги про насильство, потім до нас завітав Олесь. Він розповів про його чудову ідею. Так ми дізналися і зацікавилися цим”, — каже одинадцятикласниця Вікторія Соровецька.

  “Мене зацікавила ця тема. Ми були у великій групі цікавих людей, гарно провели час, дізналися багато нового. А потім нам запропонували зробити фотографії, і щоб ми були зображені на школі”, — додає десятикласниця Катерина Гусля.

 • За словами директорки ліцею №19 Оксани Борович, два десятки учнів навчального закладу долучилися до цього соціального проєкту. Частина школярів готова ділитися досвідом з однолітками з інших шкіл.

  “Наші учні самі малювали на папері свої автопортрети, а потім їх художник переносив на стіну. Хтось хоче далі розповідати, що почули на тренінгах. Діти дуже зацікавилися цим. Учні хочуть ходити в інші школи та ділитися досвідом”, — говорить Оксана Борович.

  Читайте також: Як сто років тому: в Франківську центральну вулицю освічуватиме газовий ліхтар

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!