У Франківську на громадські обговорення щодо податків не прийшла громадськість

 Сьогодні, 22 травня, в Івано-Франківську відбулись громадські обговорення нового проекту рішення про місцеві податки і збори.

Останнє рішення міської ради з цього приводу було прийнято ще в 2011 році, тож давно назріла потреба оновити документи з врахуванням всіх змін. Любов Попович з управління економічного розвитку розповіла, що це рішення стане узагальнюючим та дещо спростить оподаткування. За її словами, розмір ставок залишиться таким, як раніше.

На громадські обговорення, до слова, не прийшло жодного представника громадськості.

Проектом рішення, який у разі прийняття набере чинності 1 січня 2019 року, пропонується таке:

1. Єдиний податок

Ставки єдиного податку пропонуються для фізичних осіб-підприємців з розрахунку на календарний місяць: – для першої групи платників єдиного податку для всіх видів господарської діяльності, передбачених для цієї групи, – 10 відсотків до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року; – для другої групи платників єдиного податку для всіх видів господарської діяльності, передбачених для цієї групи, – 15 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

2. Податок на майно

Ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Місце розташування (зональність) визначається згідно з додатком до положення.

3. Збір за місця для паркування транспортних засобів

Ставка збору встановлюється за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,015 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Пропонується 32 земельні ділянки, відведені для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, а також 6 суб’єктів господарювання, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів

4. Туристичний збір

Ставка збору встановлюється у розмірі 1 відсотка від вартості усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених положенням, за вирахуванням податку на додану вартість.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!