У Франківську на “стометрівці” безкоштовно перевірятимуть слух

 • 21 вересня Громадська організація “Відчуй” розпочинає Всеукраїнський проєкт із безкоштовною перевіркою слуху.

  Досвідчений фахівець у спеціально оснащеному аудіометричним обладнанням автомобілі – “Кабінеті на колесах” – за три місяці відвідає 31 місто України та зупинятиметься біля популярних точок, аби безкоштовно перевірити слух усім охочим.

  В Івано-Франківську “Кабінет на колесах” буде 17 жовтня з 10:00 до 18:00 на “стометрівці”.

  Як наголошують в громадській організації, втрата слуху – поширена проблема у світі і в Україні. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кожна 10 людина у світі втрачає слух. В Україні – це кожна 8 людина. На глухоту і різні порушення слуху хворіють понад 300 мільйонів осіб, і до 2050 року це число може зрости до 900 мільйонів осіб. При цьому лікарі запевняють, що в 60% випадків втраті слуху можна запобігти, якщо вчасно поставити діагноз.

  “Багато людей, які мають проблеми зі слухом, не готові це визнати. Не готові перевірити слух, почути про проблему, почати користуватись слуховим апаратом, не готові повернути собі можливість чути», — зазначає засновник організації «Відчуй» Андрій Пишний. — Коли людина втрачає зір – це відгороджує її від предметів, коли людина втрачає слух — це відгороджує її від людей”.

  Він додає, що більшість населення в Україні проживає у маленьких містах і селах, де перевірити слух собі чи своїй дитині просто немає можливості.

  “Сучасний світ надає багато можливостей для розвитку та розваг. Проте він також приховує безліч небезпек для нашого здоров’я, які ми часто воліємо не помічати. І одна з них – втрата слуху. На наші вуха постійно діють шуми, гучні звуки, фонові розмови. Тому випадки приглухуватості серед молоді стають все більш частими. Саме тому ми створили проєкт “Кабінет на колесах”, аби потурбуватися про здорове майбутнє нашої країни та надати безкоштовні послуги всім, хто цього потребує”, — розповіла Людмила Пишна, засновниця організації “Відчуй”.

  До теми: прикарпатка просить допомогти врятувати її дитину від постійних болів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!