У Франківську нагородили переможців проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування

 • Сьогодні, 7 грудня, в Івано-Франківську нагородили переможців ХІ обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.

  Заступник голови обласної ради Василь Гладій зазначив, що ще у 2011 році провели перший такий конкурс. За цей час органи місцевого самоврядування подали 1653 проєкти. 751 з них отримали перемогу та фінансову підтримку. 200 мільйонів 600 тисяч гривень – саме таку суму виділили протягом 10 років із обласного бюджету. 

  Протягом перших семи конкурсів проєкти реалізовувалися у таких сферах: освіта, медицина, культура, спорт, благоустрій, водопостачання та інші сфери, яких загалом було 17. Однак останні три роки таких сфер були лише чотири:

  – стимулювання залучення інвестицій у розвиток території громад;

  – підвищення туристичного рекреаційного потенціалу;

  – збільшення вартості сільського господарської продукції;

  – розвиток сільських територій.

  Цьогорічний одинадцятий конкурс змінив пріоритети. Це туристично рекреаційна сфера розвитку, стимулювання економічного розвитку громад сільських та гірських територій, підвищення рівня технологічної безпеки та розвиток альтернативної енергетики. До слова, це останній обласний конкурс.

  На участь у цьогорічному конкурсі подали 90 проєктів від 59 місцевих рад. Загальна сума, яку виділили 47 мільйонів 100 тисяч гривень.

  “Враховуючи висновки експертної комісії та пропозиції ради конкурсу переможцями визнали 42 проєкти на загальну суму 21 мільйон гривень”, – говорить Василь Гладій.

  За словами заступника, диплом, який вручили переможцям, не гарантує отримання коштів. Аби отримати їх треба органам місцевого самоврядування, який переміг, має прийняти рішення ради про реалізацію цього проєкту. 

  Також голова обласної ради Олександр Сич привітав присутніх депутатів та голів місцевих рад зі Днем місцевого самоврядування.

  «Місцеве самоврядування – це найкраща школа державного управління. Хто зможе добре, працювати тут, успішно працюватиме й на державному рівні. Навчися давати раду у громаді, це перш за все», – каже Сич.

  Нагадаємо, в Івано-Франківську нагородили захисників України та волонтерів.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!