В Івано-Франківську триває адвокаційна кампанія, мета якої – просування пріоритетів бізнесу до місцевої влади.
Цю адвокасі-кампанію реалізовує громадський центр “Еталон” у партнерстві з ГО «Івано-Франківський регіональний центр» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ-Україна) і вона спрямована на кандидатів у депутати до Івано-Франківської міської ради та на міського голову.
Так вчора, 8 жовтня, у місті розповіли про п’ять пропозицій від представників Івано-Франківського бізнесу до майбутньої міської влади.
Координаторка проєкту, Голова правління ГО «Громадський центр «Еталон» Леся Аронець розповіла, що над цими пропозиціями команда працювала майже три місяці, починаючи від серпня.
Керівниця проєкту Наталія Кобильчак зауважила, що під час роботи вони провели декілька особистих зустрічей з представниками бізнесу. Сформували 24 пропозиції на основі усіх бесід із підприємцями. А потім згрупували їх у шість блоків – дерегуляції, промоція та інформаційна підтримка бізнесу, освіта та кадри, інфраструктура, комунікація та партнерство, і як окремий галузевий напрям – туристична галузь.
Створили онлайн анкету на основі усіх пропозицій, і запропонували охочим обрати найважливіші пункти, які могли б бути запропоновані владі міста. Згодом з усіх голосів сформували п’ять головних пріоритетів.
- Дерегуляція: Встановити та забезпечити дотримання єдиних для всіх «правил гри» – чітких однозначних вимог і критеріїв, щодо яких органи місцевого самоврядування надаватимуть відповідні дозвільно погоджувальні документи. Проголосувало – 66% підприємців.
- Дерегуляція: Вдосконалити якість надання послуг під час здійснення дозвільно-погоджувальних процедур, аби скоротити часові витрати бізнесу – 53%
- Освіта та кадри: Налагодити ефективну взаємодію між суб’єктами підприємницької діяльності та навчальними закладами для забезпечення кадрових потреб різних сфер – 50%.
- Освіта та кадри: Популяризувати статус підприємця задля формування його позитивного іміджу. Підвищити обізнаність мешканців про те, що мали та середній бізнес є ключовим платником податків, які йдуть до бюджету громади – 40%.
- Комунікація та партнерство: Впровадити цифрові рішення для комунікації бізнесу та влади – 31%.
В опитувані брали участь 145 підприємців. Вони озвучили пропозиції, які планують представити кандидатам на посаду міського голови, і першим по списках до міської ради.
«Плануємо з кожною політичною силою, і кандидатом підписати відкритий меморандум про те, що в разі їх перемоги на виборах, вони готові працювати у цих п’яти, і загалом 24 напрямках», – каже Кобильчак.
Зауважує, що сформовані пропозиції – це не вказівки до дій, а радше орієнтири для подальшого аналізу проблематики та розробки і впровадження окремих заходів зі створення дружнього до бізнесу середовища.
Адвокасі-кампанія впроваджується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Окремі думки, висловлені в публікаціях (під час заходу), відображають особисту позицію авторів і можуть не збігатися з поглядами Уряду США та Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).