У Франківську обговорили проблематику податкової системи України

 • Сьогодні, 9 липня, відбувся круглий стіл з представниками місцевих органів виконавчої влади та бізнесу Івано-Франківської області.

  На зустрічі обговорили проблематику податкової системи України, та основні положення Податкового Кодексу Розвитку.

  Говорять про те, що в європейських країнах високі податки, вищі ніж в Україні, але давайте не будемо порівнювати стан Польщі і України”, – говорить президент ВГО “Асоціація платників податків України” Григол Катамадзе.

  Григол додає, що наявність суттєвих прогалин в чинному законодавстві дозволяє великому бізнесу користуватися численними схемами по ухиленню від сплати податків за допомогою “офшорних інструментів”. Тому основні положення Податкового Кодексу Розвитку базуються на вимогах сьогодення, згідно з якими податкова система України має бути гнучкою і швидко реагувати на зміни в суспільстві і економіці.

  Ми маємо всі задекларуватися, бо інакше з мертвої точки ми не зрушимось. Нам всім треба сідати і вчитися податковій культурі. Цей кодекс має багато своїх плюсів, будемо ще відпрацьовувати його. Я думаю: якщо буде нормальний податковий кодекс, який буде працювати, ми вийдемо на новий рівень, і все буде працювати “, – каже начальниця головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Ірина Столярик.

  Проєкт Податкового Кодексу Розвитку передбачає:

  • зниження податкового навантаження на фонд оплати праці;
  • скасування військового збору (військовий збір встановлюється тимчасово, до надбання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України);
  • об’єднання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску;
  • запровадження єдиної ставки для пасивних доходів – 15 відсотків;
  • скасування неконституційної норми щодо оподаткування пенсій (грошового утримання);
  • звільнення від оподаткування стипендії тощо.

  Також на зустрічі обговорили концепцію нового Митного кодексу України. Новий кодекс має на меті не тільки модернізувати “митну конституцію” України у відповідності до найсучасніших міжнародних митних стандартів, але й спростити та раціоналізувати митне законодавство.

  Нагадаємо, У Франківську виконком виділив майже 200 тисяч, щоб допомогти фіскальній службі з податками

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!