Сьогодні, 3 грудня, у Франківську членам громадської організації «СЛІД» вручили сертифікатів про успішне проходження навчального онлайн-тренінгу «Медіаграмотність для людей з інвалідністю».
Під час заходу обговорили необхідність відкриття Центру лікування пролежнів у Галичі, результати роботи комітету доступності та представників ГО «СЛІД» у районах, а також програму «Доступне Прикарпаття» та «Велике будівництво». До слова, захід провели з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю.
Лікар-хірург Володимир Кафтан розповідає, що сьогодні немає чіткого алгоритму лікування та профілактики пролежнів. Ба більше, в Україні навіть немає статистики щодо цієї хвороби.
«Статистику ніхто не веде. Це велика медична прогалина та проблема. Тому ми вирішили започаткувати таку концепцію. Немає нічого кращого, ніж профілактика, не варто доводити до 4 стадії хвороби», – каже Володимир Кафтан.
Лікар наголошує, що має бути комплексне лікування пролежнів: профілактика, лікування та реабілітація.
Представник Національної асамблеї інвалідів України в Івано-Франківській області Микола Макар каже, що треба активно працювати у напрямку створення центру лікування пролежнів у Галичі.
«У Галицькій лікарні ми знайшли цілий поверх, де ми можемо облаштувати такий центр. В Україні немає де лікувати таку проблему, а робити це треба. На щастя, є лікар, який зголосився працювати над цією хворобою», – говорить Микола Макар.
Він зазначає, що наразі є 150 тисяч людей із інвалідністю на Прикарпатті: перша, друга та третя група.
Лікар-хірург Володимир Кафтан говорить, що гальмує реалізацію такого проєкту пандемія, оскільки Галицька лікарня проводить лікування пацієнтів з коронавірусом. Тому наразі не можуть почати ремонті роботи. Планують три етапи робіт – відкрити у лікарні 8 палат на 2 ліжка, добудову корпусу для відділення реабілітації та відкриття такого центру з басейном та відповідною інфраструктурою.
Читайте також: Чоловік створив зручний візок для дружини з інвалідністю, який заїжджає в недоступні місця