У Франківську озвучили права та пільги учасників АТО в соціальній сфері

29 лютого в залі засідань Івано-Франківської облдержадміністрації відбувся брифінг Центру допомоги учасникам АТО та Департаментом соціальної політики ОДА на тему «Права та пільги учасників АТО в соціальній сфері».

Зокрема, про соціальні гарантії військовослужбовцям, які беруть участь в Антитерористичній операції, або призвані під час мобілізації, розповів заступник директора Департаменту соціальної політики ОДА Віталій Яворський. За його словами, на сьогоднішній день в їх структурі зареєстровано 620 учасників АТО з Прикарпаття. На соціальні виплати учасникам Майдану та АТО минулого року було передбачено 6 млн 400 тис. гривень. Цьогоріч ця цифра збільшилася до 10 млн грн.

Громадяни, які призвані під час мобілізації, та беруть участь в Антитерористичній операції мають право отримувати грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок та премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (відповідно до посад та військових звань), а не на рівні військовослужбовців строкової служби, як передбачалося раніше.

Окрім того, учасники АТО мають право використовувати весь комплекс гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством як для військовослужбовців.

Військовослужбовцям належить виплата одноразової грошової допомоги, передбаченої цим пунктом, здійснюється за період такої служби з дня їхнього зарахування на службу без урахування періоду попередньої військової служби, на якій вони перебували у мирний час, за винятком тих осіб, які при звільненні з військової служби у мирний час не набули права на отримання такої грошової допомоги.

Зазначена допомога виплачується на день демобілізації таких військовослужбовців. Умови та порядок виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, визначаються Кабінетом Міністрів України.

«На сьогоднішній день ми розробляємо проект соціального паспорту. Але наразі цей проект перебуває в стані розробки, тобто готовий на 90 відсотків. Перші пробні пілотні роботи ми вже провели. Ми повинні зробити паспорт не просто як відмазку, а як дійсно дієвий документ», – зазначив Віталій Яворський.

IMG_0954

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!