У Франківську планують закрити заклади громадського харчування – залишать аптеки, магазини та лікарні

 • Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець пропонує обмежити роботу закладів громадського харчування.

  Про це йдеться на сторінці Міністерства охорони здоров’я України. 

  З усією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи. Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Хворіють як усесвітньо відомі політики, актори, так і прості люди. Сьогодні ворог номер один не тільки українського суспільства, але й всього світу – це смертельно небезпечна інфекція, коронавірус”, – каже Ємець.  

  Додає, що необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.

  Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією. Крім цього, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ми могли ще швидше реагувати на нові виклики, які перед нами ставить епідемія.

  Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України“, – пише Міністр. 

  У соціальній мережі Фейсбук Олександр Кушлик написав, що у Львові закривають усі магазини та заклади торгівлі. Відкриті будуть тільки аптеки, магазини та заправки. 

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував цей допис у Фейсбук. Написав, що рішення про закриття закладів громадського харчування  мають прийняти сьогодні, 16 березня.

  “Тільки юристи читають норму закону, щоб потім не вліпили перевищення повноважень”, – пише мер. 

  Згодом це рішення прийняла міська комісія з питань ТЕБ та НС. Свою роботу повинні продовжити лише продуктові магазини, заправки і аптеки.

  Нагадаємо, нещодавно в Україні зафіксували першу смерть через коронавірус.

  Також у поліклініках Франківська через карантин вводять обмежувальні заходи.

  А з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції, від 12 березня до 3 квітня всі без винятку навчальні заклади в Україні закрили на карантин.

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!