Відійшов у вічність заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України з 1984 року Андріяшко Роман Олексійович.
Роман Андріяшко народився 24 липня 1948 року в с. Рунгурах на Коломийщині. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Перш, аніж вступити до вишу, працював на заводі «Коломиясільмаш».
Після закінчення університету він був скерований на роботу в Івано-Франківську обласну державну телерадіокомпанію. Працював редактором, відповідальним випусковим, старшим редактором, а з 1990-го до 2008 року – генеральним директором.
За 50 років діяльності організації він став першим керівником – уродженцем Івано-Франківської області. Першим очолив колектив, в якому починав рядовим кореспондентом. Першим у системі Держтелерадіо ввів інститут ведучих програм замість всуціль дикторського прочитання передач. Вперше в Україні було впроваджено комп’ютерну технологію запису і монтажу передач.
Роман Олексійович нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, Подякою Кабінету Міністрів України, відзнакою Держтелерадіо України “За заслуги в розвитку інформаційної сфери”, Золотою медаллю української журналістики. Вродовж багатьох років обирався членом правління і секретаріату Івано-Франківської обласної спілки журналістів.
“Роман Андріяшко був талановитою людиною, добрим наставником для молодих колег, надійним другом. Він назавжди запам’ятається cвоєю невичерпною життєвою енергією, відданістю обраній справі. Романа Олексійовича добре знали й шанували і в Івано-Франківську, і в усіх прикарпатських містечках та селах”, – згадують в дописі.
Війна змінює всіх. І з кожними змінами вона ставить перед нами все більше викликів. Нам як суспільству, яке живе в нових умовах, важливо не ігнорувати й не замовчувати, а навчитися говорити та вирішувати питання, які стають життєво важливими. Відновлення емоційної стабільності не менш важливе ніж фізичний відпочинок. І якщо є варіанти підтримки, які можуть допомогти
Що ви знаєте про ліногравюру? А що ви знаєте про чекання? Відповідь на перше питання знайти легше і швидше, тут навіть штучний інтелект не збреше. З іншим трохи складніше, бо жоден чат gpt не розкаже, як це і чому це, у жодному словнику не знайдеться слів, необхідних не для розуміння лексичного значення, а для відчуття
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного