У Франківську померла викладачка ПНУ імені В. Стефаника

 • 9 грудня 2021 року на 86-му році життя перестало битися серце  багаторічної викладачки університету (1974-1995 рр.), кандидатки історичних наук, доцентки Лариси Миронівни Правдивої.

  Лариса Миронівна зробила значний внесок у розвиток архівної справи, історичної науки, освіти та краєзнавства на Прикарпатті, підготовку фахівців-істориків високої кваліфікації, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на ПНУ.

  “Особистість і постать високої інтелігентності, бездоганної внутрішньої культури й вимогливості, відповідальності й професіоналізму, вона неодмінно користувалася заслуженим авторитетом і великою повагою багатьох поколінь викладачів, студентів і випускників нашого Стефаниківського університету”, – зазначають в університеті.

  Додатково

  Правдива Лариса Миронівна народилася 27 липня 1936 р. у м. Новозибкові Брянської області в родині військовослужбовця. У 1965 р. закінчила  історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ( нині – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника).

  У 1955-1974 рр. працювала в архівних установах Івано-Франківська.  З 1974 р. посідала посаду старшої викладачки кафедри історії СРСР і УРСР Івано-Франківського педінституту, а з 1975 р. – доцентки цієї кафедри, де й працювала до виходу на заслужений відпочинок у 1995 р. (з 1992 р. – на кафедрі історії слов’ян Прикарпатського університету імені Василя Стефаника). У 1980 р. Л.М.Правдивій було присвоєне вчене звання доцента.

 • Основні напрямки наукової роботи Лариси Миронівни – археографія, джерелознавство, краєзнавство Прикарпаття. Вона брала активну участь в упорядкуванні й підготовці до друку збірників документів і матеріалів з історії й соціально-економічного становища Івано-Франківщини.

  Читайте також: Помер відомий скрипаль із Коломийщини Василь Гекер

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!