У Франківську пояснили, чому поблизу озера дерева обрізають під стовбур

В Івано-Франківську біля міського озера обрізали дерева. Проте жителі міста почали обурюватись таким радикальним діям, адже від великих та розлогих крон залишились тільки одні стовбури.

Так, у групі «Комуналка ІФ» Oleg M. Golovenskyy написав, що від теперішнього пейзажу на озері стає дивно і моторошно.

“«Гай Озерний». Тіні влітку не буде. Якісь шеренги «фалічних символів» на міському озері. Чи який символізм в це заклали «дизайнери-архітектори?” – запитує франківець.

«Галицький кореспондент» вирішив дізнатися, чому дерева біля озера так обрізали і що з ними буде весною.

Руслана Василюк, директор КП “Центр розвитку та рекреації”, пояснила, що ці старі тополі насправді вже пережили свою вікову межу, і згідно правил – вони небезпечні та підлягають взагалі зрізанню.

«Але якщо зрізати, то все буде виглядати дуже лисе і голе. Тому прийняли рішення залишити стовбури, з яких згодом може з’явитись гарна крона. Ці дерева можуть ще дати гарну зелень і не бути небезпечними», – пояснює Руслана Василюк.

Директор КП “Центр розвитку та рекреації” каже, що коли були сильні вітри та несприятливі погодні умови, сухі гілки весь час загрожували падінням.

«Ми вирішили так обрізати дерева і подивитись, як вони себе покажуть далі», – наголошує Василюк.

Побачити, чи пустять дерева нові пагони, франківці зможуть вже весною. До речі, за словами Руслани Василюк, саме таким способом колись обрізали дерева у Тернополі біля міського озера.

«Я думаю, що це оптимальний варіант. Так, спочатку такі дії викликають негатив, але згодом має бути краще, ніж є», – надіється жінка.

Читайте також: У Карпатах поламані вітром дерева перекрили дорогу на Верховину

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!