У Франківську презентували інформаційний портал об’єднаних громад

 • Вже традиційно наприкінці року Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України підбиває підсумки роботи та окреслює пріоритети на наступний рік. Крім того, відбувся перший з‘їзд Правління регіонального розвитку за участю голів громад всіх рівнів області – загалом 50 представників. І це, до слова, найбільше представництво в Україні.

  Основна мета АМУ – відстоювати інтереси органів самоврядування на державному рівні. Поза тим і на місцях не варто пасти задніх, а максимально залучати кошти, в тому числі й грантові, для розвитку громад. Тому вкрай важливо в цьому напрямку обмінюватись досвідом, адже деякі міста активніші за інші.

  «Добре, що АМУ припиняє бути формальністю, а направду пропонує цікаві та практичні речі. На мою думку, обмін досвідом має бути пріоритетним напрямком роботи, щоб можна було втілювати в своїх громадах успішні проекти. Особисто я не гребую переймати досвід в інших містах. Пропоную усім нам разом шукати інноваційні речі, щоб наші міста, селища, села ставали кращими», – розповів міський голова Івано-Франківська, керівник РВ АМУ Руслан Марцінків.

  Під час зустрічі виконавчий директор регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук представив інформаційний портал (сайт громад Прикарпаття), де буде вся необхідна інформація для розвитку громад. Також на засіданні розповіли, що є напрацьована база донорів, яку наступного року планують запустити в дію.

  З пріоритетних питань АМУ, звісно, зауваження щодо формування держбюджету на 2019 рік. Під час його ухвалення асоціації вдалось відстояти ключові позиції в частині закону щодо контролю органів місцевого самоврядування.

  На завершення АМУ представила програму розвитку до 2025 року.

  Читайте також: Результати децентралізації: 230 мільярдів гривень для громад України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!