У Франківську презентували книгу про бійців УПА з Наддніпрянщини

 • 9 листопада в Івано-Франківську відбулась презентація книги “Вояки Української Повстанської Армії, родом з Наддніпрянської України”. Подія відбулась у Музеї національно-визвольної боротьби імені Степана Бандери.

  “В національно-визвольній боротьбі українського народу брали участь не лише “западенці” – це міф, навіяний радянською пропагандою. Зараз є багато доказів, нових імен бійців УПА з різних куточків України. В ході написання книги вдалось простежити те, що багато людей зі східної України були в УПА на командних постах, навіть колишні командири радянської армії. Доля кожного – різна, кожен потрапив до Української Повстанської Армії своїм шляхом”, – розповів директор музею Ярослав Коретчук, співавтор книги.

  Всього у книзі – 776 біографій учасників УПА. Метою видання книги є показати соборність України та всеукраїнський характер національно-визвольного руху УПА. Матеріал збирали впродовж довгих п’яти років – досліджували літературу, архіви, різні документи.

  “Я думаю, для багатьох людей буде сюрпризом той факт, що навіть мешканці Донецької та Луганської області, Криму воювали в УПА. Ще цікавий факт – ми знайшли аж вісім людей з псевдо “Чорноморець” – дехто з Одеської області, дехто з Миколаївської. А взагалі – шкода, що ця книга не вийшла до початку подій на Донбасі. Можливо, це б щось змінило”, – додає Ярослав Коретчук.

  Книга незабаром потрапить до шкіл та бібліотек Івано-Франківська, а також – на схід України.

 • Читайте також: У Франківську відкрили “Сторінки української книги”

  ggcn-ra-fag nwujvtyl1do o6migewpc2a sg7hg9ragyc sshweapfnqk u-furotzaxc

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!