У Франківську презентували книгу про Гошівський монастир

 • Вчора, 8 листопада, в Івано-Франківську відбулася презентація книги «Гошівська обитель Богородиці на Ясній горі в Карпатах».

  «Чому світський університет займається роботами на церковну тематику? Це цілком природно, оскільки сам монастир існує більше 500 років і є пам’яткою духовної культури не лише України, але й усього світу. Працюючи над історичною книгою про Гошівський монастир, наші науковці здійснили велику роботу в архівах Кракова, Перемишля і Відня», – зазначив професор і редактор книги Микола Кугутяк, відкриваючи презентацію.

  Отець Марян Гробельний подякував науковцям Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника за роботу, яку вони здійснювали впродовж чотирьох років і додав, що вивчення історії монастирів допомагає будувати сучасність та зберігати свою ідентичність.

  Довідково

  Книга «Гошівський монастир у писемних історичних джерелах XVIXX століть» започатковує тритомне видання «Гошівська обитель Богородиці на Ясній Горі в Карпатах». Вона містить українські рукописні пам’ятки, написані гошівськими ченцями в XVIIXVIII ст. Рукописну спадщину становлять Гошівський монастирський літопис і «Поменник монастиря Гошівського Преображення Господнього року 1662 липня 11».

 • До першого тому включено понад 120 документів і матеріалів, переважну більшість із яких виявлено в останні роки у вітчизняних, австрійських і польських архівах та наукових бібліотеках. Вони розкривають маловивчені або невідомі сторінки історії Гошівської обителі.  Книга написана для викладачів, студентів, науковців, учителів, учнів, церковників, а також усіх шанувальників історії рідного краю.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!