У Франківську презентували книгу про відомого діяча ОУН

 • Сьогодні, 20 вересня, у Франківську відбулась презентація книги “Володимир Горбовий. Погода совісті”.

  В основу книги лягли матеріали з архівів Праги про видатного діяча ОУН, адвоката Степана Бандери, в’язня німецьких та радянських таборів.

  “Олегу Павліву автору книги вдалося відшукати частину матеріалів, які безпосередньо торкаються постаті Володимира Горбового, зокрема, віднайти рукопис Горбового про його життя і діяльність”, – розповідає директор музею імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

  З книги читачі зможуть побачити навіть судовий процес над Степаном Бандерою з точки зору свого адвоката.

  Отець Ігор Пелехатий один із упорядників книги розповів, що Горбовий був одним із творців ідеалогії українського націоналізму. Про нього кажуть, що це була  “людина із чистої сталі”.

  “При видачі книжки труднощів не було. Ми її вичитали та перевірили, тому вона стала унікальною. Таким собі документом до історії цілої епохи, тому що  багато моментів, які описує Горбовий ніхто не знав”, – розповідає Ігор Пелехатий.

  Олег Павлів науковий співробітник Національної бібліотеки  Чеської Республіки та одночасно упорядник книги розповідає, що мета книги – не пропіарити, а зберегти пам’ять про Володимира Горбового.

  “Над книгою працювали близько року. І найбільше часу забрав пошук документів і фотографій Володимира Горбового”, – каже Олег Павлів.

  Читайте також: Євген Нищук відвідав мандрівну презентацію книги «Як у тіні» на Верховинщині

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!