У Франківську презентували книгу про загиблих бійців АТО

 • Сьогодні, 20 грудня, в музеї “Герої Дніпра” презентували “Книгу пам’яті” про загиблих в АТО, уродженців Івано-Франківської області.

  Презентація книги розпочалась із вступного слова завідувача філії Національного військово-історичного музею України Яреми Кваснюка. Потім священики відправили панахиду за загиблими.

  “Цю книгу написали своїми життями ті люди, історії яких на цих сторінках”, – прокоментував Кваснюк.

  До книги увійшли короткі біографії та фотографії загиблих героїв Івано-Франківської, Київської, Луганської та Харківської областей.

  Нагадаємо, франківських атовців вчили, як започаткувати власну справу.

  “Направду братом є той, хто завжди покладе своє плече. Через війну на сході з’явилось священне капеланство. Багато священиків зголосились бути поруч саме на добровільних засадах. І сьогодні ми молились за найкращих синів України”, – розповів отець Роман Залеський.

  В інтернеті існує електронний варіант “Книги пам’яті”, де кожен може знайти та доповнити інформацію про загиблих.

  “Основна мета книги – зберегти пам’ять та їхню жертву заради нашого життя у вільній Україні”, – підсумувала Оксана Корнієнко, яка безпосередньо займалась збором інформації.

  З 2014 року проводять пошук загиблих українців та збирають їхні дані. Це вже другий том видання.

  “Ми писатимемо і третій, і четвертий томи. Видання цієї книги музей вважає болісним нагадуванням про те, що війна триває. Адже пам’ять – це складова історії”, – зазначив заступник директора Національного військово-історичного музею України Андрій Іллєнко.

  На заході були присутні батьки загиблим, яким всі щиро дякували та приносили свої співчуття.

   –

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!