У Франківську презентували “Намолене небо” (фото)

 • Мистецький проєкт “Намолене небо”, який презентували 20 січня в музеї мистецтв Прикарпаття, започаткував голова благодійної організації “Карпатський мистецький фонд” Ігор Іванків разом із художниками з різних областей України.

  Митці в різних техніках і в різній релігійній, духовній тематиці оформили дощечки з гонти, яку зняли зі старовинної церкви на Закарпатті, інформує Risu.

  “Декілька років тому я побачив інтерв’ю з художником Левом Скопом, який малював 365 святих на гонті з церкви з Дрогобича. Мені це запало в душу і прийшло на думку, що у нас в Закарпатті в с. Ясеня є церква 16 століття, яку мають перекривати. Восени минулого року якраз натрапив на роботи біля церкви, коли знімали стару гонту. І хоча вона була далеко не ціла, я взявся відбирати вцілілі шматки і чистити їх, сортувати, – розповідає Ігор Іванків. – Отже, зібрав їх близько 200. Виставив фото шматків гонти в соціальних мережах і закликав знайомих художників долучитися до проєкту з мистецького оформлення їх у релігійній тематиці. Зацікавлених було досить багато. В результаті – починаючи з листопада і до сьогодні маємо 23 художні мистецькі роботи, які представлені на сьогоднішній виставці”.

  За його словами, решта робіт ще в процесі. Їх на загал покажуть пізніше. В планах – деякі з них залишити для церкви, деякі віддати на благодійність.

  “Назва проєкту – “Намолене небо”. Коли молимося – дивимося на небо і на купол у храмі. Через нього на гонту, перекриття, переходять наші молитви”, – пояснив автор ідеї.

  “Коли я почула, що Ігор Іванків підібрав гонти і назвав свій проєкт «Намолене небо», то відразу зголосилася стати його учасницею, – ділиться Галина Філіпова з Івано-Франківська. – Адже сама назва вже надихала на щось високе, піднесене. Також це стало такою офірою в Різдвяному часі. Надихнулася ще й парадом Різдвяних зірок, який відбувся в Івано-Франківську. Хоча працювати з гонтою було нелегко, бо я працюю в іншій техніці, але зробила все, що запланувала”.

 • Виставка “Намолене небо”, яка відбулася у музеї мистецтв Прикарпаття є презентаційною, тому тривала один день. Але в планах організаторів обов’язкове проведення значно ширшої – мандрівної виставки всією Україною.

  Читайте також: Коломийські художники відкрили Різдвяну виставку (відео)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!