У Франківську презентували новий “муральний проект”

В обласному центрі Прикарпаття презентувати спільний проект “Вікна”, що розвиває актуальну для Івано-Франківська тему муралів – монументальних малюнків, створених на зовнішніх стінах будинків.

Як відомо, мурали стали однією з найважливіших і найбільш хвилюючих тем, що сколихнули Івано-Франківськ влітку цього року. Великі настінні малюнки, що урізноманітнюють міський простір, збурили інформаційний простір міста емоційними та бурхливими обговореннями.

На презентації проекту, що відбудася 12 вересня у громадському ресторані Urban Space 100, відбулася зустріч представників платформи «Тепле Місто» спільно з художником Яремою Стециком та мешканцями будинку по вул. Шпитальній, 9. Мова йде про будинок, на фасаді якого був створений найбільший серед івано-франківських муралів – абстрактна робота Дмитра Микитенка.

Родзинка проекту полягає в тому, що вікна будинку постали у різнобарвних ролетах, які відповідають кольорам самого муралу. Для мешканців це був експеримент, який, на думку загалу, цілком вдався, адже тепер сам будинок виглядає сучасно і яскраво.

«Весь цей проект – то є приклад об’єднання громадської ініціативи, бізнесу і наполегливості, що наше місто можна зробити краще», – зазначив член команди «Тепле місто» Роман Малиновський. – Для мене особисто, це один з найпозитивніших способів використовувати гроші і один з найтепліших проектів, реалізованих в Івано-Франківську».

Дизайнер Дар’я Кольцова, яка завітала на презентацію, висловила своє захоплення результатами проекти, назвавши його не інакше, як геніальним.

«Ви принесли в наші оселі тепло і затишок. Ми просто в захваті від того, що погодилися, але у підсумку нам дуже приємно, бо ви є фахівці. А наш будинок став ще дружнішим, завдяки цим двом проєктам», – в один голос зазначили мешканці будинку.

Проект «Вікна» згуртував багатьох людей, щоб запропонувати неочікуване рішення у взаємодії з публічним простором. Він має на меті продемонструвати, якими різноманітними та цікавими можуть бути мистецькі акції, а також показати, як мистецтво допомагає комунікувати, об’єднуватись та вести діалог задля створення чогось нового і захоплюючого.

За словами організаторів, це наступний крок у розвитку теми муралів і теми мистецьких проектів, що реалізовуються в публічному просторі міста.

Нагадаємо, у Франківську гуртуються і складаються коштами, щоби створити ще один мурал.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!