У Франківську презентували проекти, які покращать прозорість в енергетиці

 • Сьогодні, 14 листопада, в Івано-Франківську презентували результати проекту “Прозора енергетика”.

  Проект реалізується аналітичним центром Dixi Group за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Він спрямований на боротьбу з корупцією та поліпшення фінансової прозорості в енергетиці України. Цього планується досянути шляхом розкриття, аналізу та оприлюднення інформації з енергетичного сектору, яка або приховується, або доступ громадськості до якої є обмеженим.

  Під час заходу учасників ознайомили з онлайн-картою енергетичного сектору.

  “Вона демонструє рух потоків сировини і коштів у секторах газу, електроенергії, тепла і нафтопродуктів. Людина, яка не знає нічого про видобуток газу може отримати про це певне уявлення. Ми тісно співпрацювали з Міністерством енергетики. Аналізували дані департаментів відомства. Також планується співпраця з НКРЕКП”, – каже учасник проекту Тарас Ткачук.

  За його словами, на карті наявні графічні елементи. Розробники створили окремий розділ “Розслідування”, який дає змогу проаналізувати в якому секторі найбільше корупції.

  “Плануємо зробити збір даних максимально автоматизованим. Це дасть змогу споживачам і компаніям швидко отримувати інформацію”, – додає Тарас.

  Також фахівці розробили інструмент “Подати запит” за допомогою якого можна швидко визначити розпорядника інформації та надіслати запит з питань, які стосуються енергетики.

  Крім цього, презентували додаток “Енергетика онлайн”, який дозволить українцям реагувати на неякісні послуги центрів обслуговування. Ще один додаток зможе розраховувати субсидію й щомісячну “квитанцію” з урахуванням субсидії.

  Нагадаємо, 17 тисяч прикарпатських родин стали учасниками урядової програми з енергозбереження

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!