У Франківську презентували виставку особистих речей Степана Бандери (фото)

Сьогодні, 19 вересня, в Івано-Франківському музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери показали виставку “Незвіданий Степан Бандера”.

Її презентують до 60-ї річниці з дня вбивства Бандери. Директор музею Ярослав Коретчук розповідає, що на виставці вперше для широкого кола людей показують фотоапарат, яким довго користувався Бандера. Ним він під час відпочинку любив фотографувати сім’ю.

Також франківцям показують годинник та дерев’яний тризуб, який стояв у кабінеті Бандери.

“Частина українців знають короткі деталі про Бандеру, дехто досі вважає його ворогом. Ми ж цією виставкою хочемо показати, що він – борець за волю України”, – наголошує Коретчук.

Він додає, що виставка більше стосується його перебування закордоном, а саме – в Німеччині.

“Більшість цих речей виставляється в нас перше, але думаю, вони мають знаходитися в його родинному гнізді”, – наголошує Ярослав.

Саме тому виставка триватиме до 12 жовтня. Опісля їх передадуть в Старий Угринів. Деякі речі в музеї передали родичі Бандери, наприклад фотоапарат дав внук Степана – Степан Бандера.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків додає, що зараз важливо привертати увагу до постаті Бандери, до визвольного руху. Мовляв, завдяки таким людям як Шухевич та Бандера – є Україна.

Нагадаємо, в Івано-Франківську відкрили виставку “Матеріальні спогади”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!