У Франківську презентували виставку сакрального мистецтва «Міра»

Сьогодні, 7 лютого, в Івано-Франківську відбулась презентація виставки сакрального мистецтва Олеся Базюка і Наталії Русецької “Міра”.

Міра – одиниця вимірювання, яку використовують для визначення величин методом порівняння, протиставлення, порівняння на збіг. Міра в мистецтві показує ступінь організованості та узгодженості елементів художнього твору. Вона — результат вміння художника відібрати найнеобхідніше й істотне в житті, для вираження своєї ідеї знайти адекватні художні засоби.

“Люди вважають, що сакральне мистецтво завжди пропонуюється церквою, тобто  мова йде про іконостаси, а в цьому випадку ми малювали не для церкви, а щоб зрозуміти сам принцип мистецтва. У абстрактному мистецтві можна собі дозволити будь-що, а тут є певні критерії. Для мене “Міра” – це намагання не порушити певні канони, але дозволити собі відійти від них”, – каже художник Олесь Базюк.

Його колега Наталя Русецька додає, що працювати над виставкою було цікаво. Вона створила вісім робіт, а Олег Базюк сім, проте вийшло так, що їхні роботи дуже різняться.

“Якщо взяти, наприклад, наші картини під назвою “Суд”, то у мене все по-іншому. В Олеся більш стисло і виділено найголовніші речі, а моя картина має багато елементів і розказує цілу історію”, – каже художниця та додає, що намалювала душі, які прямують до раю та до пекла. У першій частині картини зображено початок страшного суду, а в кінці вже намальований рай і пекло.

Читайте також: Потік мистецтва: в Івано-Франківську відкрилась виставка “ЧЕЧ”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!