У Франківську презентували збірку Олександра Бойченка

  • Сьогодні, 20 лютого, в Івано-Франківську у підземному переході «Ваґабундо» відбулася презентація книги «Країна за Збручем».

    Книжка «Країна за Збручем» – це збірка новелістичних есеїв та есеїстичних новел, які відомий письменник, перекладач та есеїст Олександр Бойченко впродовж двох останніх років писав для сайту zbruc.eu та журналу «Країна».

    Власне, назва збірки – гра слів. Посилання на те, де публікувались твори автора. Всього у книзі 55 есеїв короткої прози. Тематика творів – від Криму, безвізу та мовного питання до особистих тем:

    “Кожному читачеві цієї книжки мабуть вріжеться в око, що історії в цій збірці доволі різні. Тобто те, що публікувалося в “Збручі”, (в першій частині книги) – серйозніше і зовсім інше за обсягом. А заключна, вона ж друга частина – менша за обсягом, це власне те, що публікувалося в “Країні”. Вона більш у форматі анекдоту, в такому “хрестоматійному” сенсі. Ти об’єднав у цій книзі речі, які походять з одного і того ж самого жанру, який називається колонкою. Але як ми бачимо на твоєму прикладі ці колонки бувають різні,” – каже Юрій Андрухович, письменник, митець та модератор заходу.

    Автор збірки Олександр Бойченко розповідає, що в момент написання есе вже думав про те, що вони увійдуть у збірку і сформують самодостатню книгу:

    “Це діялось одначасно. Написання для “Збруча” та “Країни”, і ,звичайно, що коли ти поринаєш у якусь тему, вона якийсь час не відпускає. Я хоча не завжди, проте часом бувало, що, пишучи серйозний текст для “Збруча”, думав, що це все звісно чудово, але до цього можна підійти і з іншого, веселішого боку. Тому я писав на будь-які інші теми текст. Зовсім інше, але якось тематично пов’язані історії, щоб вони перегукувались. Бо я дивився, що все це є на “Збручі”, а це на “Країні”, нехай вони потім перегукуються. Одна зі сквозих тем – це мова і всі з цим пов’язані проблеми,” – Олександр Бойченко, письменник, літературний критик

    Книга вийшла у друк під патронатом видавництва «Видавництво 21». Для обкладинки книги використали картину французького художника-аквареліста Ежена Ізабе «Дерев’яний міст».

    Нагадаємо: арт-простір «Ваґабундо» відкрився нещодавно, й знаходиться за адресою вулиця Пилипа Орлика 7.

    Вікторія ОСТАФІЙЧУК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!