Сьогодні, 16 лютого, відбувається засідання постійної депутатської комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей.
Начальник управління землеустрою та охорони земель обласного Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Анатолій Сидчук повідомив, що в управління надійшло 3500 клопотань від учасників АТО, надано 1375 дозволів, всього прийнято рішень 296. Разом з тим є 152 відмови.
За його словами, основні проблеми – це відсутність земель, необхідність коректувати генплан і список меліоративних земель.
«По Угорниках треба прийняти рішення сесії на розробку проектів по землеустрою. По Микитинцях виявлено факти порушень про надання земельних ділянок без погодження», – зазначив він.
Як пришвидшити процес надання землі учасникам АТО Сидчук не знає.
Громадська активістка і волонтер Наталя Сербин обурилася його виступом. Мовляв зустрічей по землі багато, але результату – мало.
«Ви якось це контролюєте це чи ми просто зібрались, поговорили і пішли? Який сенс цих зустрічей? Кажіть, що нема землі і все. Нащо ви вводите людей за ні? Давайте людям чітку відповідь: є земля – давайте, нема відмовляйте», – зазначила Сербин.
Заступник голови облради Василь Гладій запропонував зробити окреме засідання на яке запросять керівників місцевого самоврядування, де є проблеми з виділенням землі учасникам АТО. І додав, що таке питання треба вирішувати не на рівні комісії з питань АТО, а на вищому рівні.
Роман Ткач запропонував звернутися до голови ОДА, щоб він протягом 10 днів зібрав закриту нараду, де будуть присутні всі, які мають відношення до виділення землі учасникам АТО. Щоправда – без преси.Також Ткач запропонував назвати Анатолію Сидчуку визначити декілька проблемних регіонів, щоб запросити їх на засідання. Сидчук сказав, що це Івано-Франківськ і Тисменицький район.