У Франківську провели науково-практичну медичну конференцію

 • В Івано-Франківську відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання алергології та пульмонології в практиці сімейного лікаря».

  Тематика науково-методичних доповідей, якими поділилися лікарі-науковці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України та ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. Коломійченка НАМН України цікаві не тільки присутнім у залі лікарям сімейної медицини. Поглибити свої знання та отримати нові настанови до Івано-Франківська завітали й лікарі вузьких спеціальностей – алергологи, терапевти, імунологи, інфекціоністи, пульмонологи, фтизіатри.

  Відкриваючи захід, завідувач кафедри фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Микола Островський зазначив, що оскільки сьогодні в державі пропагується безперервність медичної освіти, то є і певна реформа та необхідність в отриманні належного рівня знань кожного практикуючого лікаря для подальшого підтвердження свого фахового рівня.

  «Пульмонологи та алергологи більшістю інформації, яка звучить на науковому форумі, володіють, але їх залишаються десятки на певних регіонах. Коли первинна ланка, яку складають тисячі сімейних лікарів, потребує щирої передачі знань у цих профільних питаннях – фтизіатрія, алергологія, пульмонологія. Також вузькому спеціалісту важко забезпечити належну якість надання допомоги такій кількості населення як області. І для того, щоб це охоплення пацієнтів було ширше, в цьому допоможе лікар загальної практики», – сказав Микола Островський.

  Серед тем наукових доповідей: актуальні питання фтизіатрії у практиці сімейних лікарів України, антибактеріальна терапія загострень хронічних захворювань респіраторної системи, небулайзерна терапія в лікуванні бронхіальної астми, патогенетичне лікування кашлю в практиці сімейного лікаря ефективні стратегії лікування алергічного риніту, риносинуситів; революційний підхід для зменшення алергічного навантаження при алергічному риніті тощо.

  У межах програми конференції були також проведені майстер-класи, розглянуті клінічні випадки, представлені практичні рекомендації з діагностики та лікування найпоширеніших алергічних захворювань.

  На завершення наукового форуму учасники отримали сертифікати та бали, які будуть враховуватися при проходження атестації.

  Нагадаємо, У медзакладах Прикарпаття скоротять ще 1670 ліжкомісць

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!