У Франківську реалізовують освітній проєкт для розвитку професійних училищ

  • В Івано-Франківську відбулася завершальна пресконференція в рамках реалізації проєкту “STEM освіта у професійних училищах та спеціалізованих школах”.

    Її провели сьогодні, 8 липня, на Промприладі, пише “Галицький кореспондент“.

    Проєкт співфінансується в рамках Спільної Організаційної Програми Румунія-Україна 2014-2020. Його впроваджували протягом 20 місяців.

    Метою є підвищення конкурентоспроможності учнів професійних шкіл та училищ Івано-Франківська, муніципалітетів Сігету Мармацієй та Сейні на ринку праці шляхом впровадження в навчальний процес підходів STEM-освіти.

    “Приємно, коли відбувається така фінальна презентація на успішному завершенні проєкту, як це є сьогодні. Даний проект буде мати сильний вплив на розвиток нашого міста оскільки він дає можливість учням отримувати досвід навчання на новому сучасному обладнанні. І викладачі й учні мали можливість обмінюватись досвідом з нашими партнерами. Це буде мати вплив на навчальний процес”, — розповів Петро Шкутяк, заступник голови Івано-Франківська.

    Цілями проєкту є сприяння створенню умов для учнів професійних шкіл та училищ, які беруть участь у проєкті в Івано-Франківську (Україна), муніципалітетах Сігету Мармацієй та Сейні (Румунія).

    Також набути навички, затребувані на ринку праці шляхом модернізації обладнання до кінця реалізації проєкту. Ще однією ціллю є підвищення компетенції учнів та викладачів професійних шкіл та училищ, які беруть участь, та навчити їх життєвим навичкам через заходи, передбачені проєктом.

    “Найважливішим була успішна співпраця між органами влади й школами. Ті емоції як передаються від людини до людини, від діточок до діточок були дуже сильними. Я вважаю що це досягнення є дуже великим”, — поділився Мар’ян Фертаді, представник муніципалітету Сігету Мармацієй.

    Під час втілення проєкту, вдалось модернізувати навчальні заклади (ВПУ №13, ВПУ №21, ІФППЛ) завдяки закупівлі обладнання.

    Також провели спеціалізовані Ro-Ua воркшопи для викладачів училищ; провели STEM-навчвння для підвищення кваліфікації викладачів й налагодили співпрацю між училищами, бізнесом та місцевою владою.

    “Це інвестиції в наше майбутнє, нашу молодь. Усе, що ми тепер закупили залишиться і дасть можливість учням розвиватись і розвивати робітничі професії”, — наголосила Надія Кромкач, заступниця директора Департаменту економічного розвитку, екології та регіонального розвитку.

    Бюджет проєкту складає 332 979,80 євро. Грант ЄС: 299 545, 80 євро, грант для України — 144 066,00.

    Читайте також:  У франківських школах за грантові гроші оновлять 30 кабінетів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!