У Франківську розпочався фестиваль етнографічних регіонів “Родослав” (фото)

 • Сьогодні, 12 жовтня, в Івано-Франківську розпочався VI Міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних регіонів “Родослав”.

  Його мета – відродити та зберегти традиції і обряди, що побутували у гуцулів, бойків, лемків, покутян, опілян, буковинців, волинян, подолян, поліщуків, слобожанців, кубанських козаків. Також його проводять, щоб сприяти успішному втіленню в життя народної творчості та популяризації її шляхом ознайомлення з творчими колективами, окремими виконавцями та майстрами декоративно-ужиткового мистецтва.

  Цей фестиваль – традиційний і проводиться раз у два роки. У рамках “Родослава” відбудуться виставки народного, декоративно-ужиткового мистецтва та концерти.

  На захід до Івано-Франківська з’їхались колективи не тільки з України, а й з-за кордону. Зокрема, колектив «Артсцена» студентів-педагогів приватної консерваторії ім Дезідера (Словаччина), ансамбль пісні і танцю «Карпати» Гжешівського міського центру культури (Польща), Ербіченський фольклорний колектив пісні і танцю (Румунія), вокальний ансамбль «Родина» ( Чернігівська область, с. Манжосівка), народний аматорський вокальний ансамбль «Ліптаки» (Закарпатська область), фольклорний гурт «Олешшя» (Херсонська область), народний аматорський фольклорний колектив «Кучурівські барви» (Чернівецька область), народний аматорський оркестр народної музики «Камертон» (Тернопільська область, м.Монастириськ), народні пошуково-дослідницькі гурти «Заграйярочка» та «Курінець» (Донецька область), народний аматорський ансамбль пісні та побутового танцю «Оксамит» (Запорізька область), танцювальна група Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю м.Харкова, солістка Ольга Угнівенко (Київська область), а також майстри декоративно-ужиткового мистецтва Рівненської, Закарпатської, Київської, Полтавської областей. Керівник ансамблю “Оксамит” із Запоріжжя.

  Лариса Купчинська каже, що до Івано-Франківська приїжджають не вперше.

  “Тут ми втрєтє. Ми знаємо ваші сцени, ваш привіт. Кожного разу їдемо до вас за враженнями. Що будемо співати – точно не знаємо, все залежить від настрою людей”, – каже Купчинська. 

  Нагадаємо, на Снятинщині пройшов етнічний фестиваль «Покутське яблуко».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!