В Івано-Франківську розповіли про стан економіки міста

 • За період від січня до вересня в економіці Івано-Франківска спостерігалися як позитивні, так і негативні тенденції.

  Про це на засіданні виконавчого комітету розповіла начальник управління економічного та інтеграційного розвитку Надія Кромкач.

  За її словами, бюджет міста по власних надходженнях загального та спеціального фонду за 9 місяців 2018 року виконано на 107,5 відсотка. До загального фонду бюджету, без урахування трансфертів, надійшло більше одного мільйона гривень. До спеціального фонду надійшло більш як 107 тисяч гривень. Однак, проблемним залишається питання погашення податкового боргу. Станом на жовтень він становив 46,9 мільйонів гривень.

  Найбільше своєї продукції реалізували підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, машинобудування, з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, загалом на суму 9.1 мільярда гривень. У розрахунку на одну особу – 32 тисячі гривень.

  Також чиновник розповіла, як популяризують місцевих виробників. Зокрема, проводяться промоційні акції “Купуємо івано-франківське – даємо роботу іванофранківцям” та щорічні передсвяткові ярмарки, тематичні фестивалі тощо. Продукцію місцевих товаровиробників також популяризує сайт – Localproducts.if.ua.

  Крім цього, продовжується впровадження Проекту “Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківськ” (І та ІІ етапи). Він реалізовується за підтримки НЕФКО (Північна Екологічна Фінансова корпорація) та Фонду E5P

  Членам виконкому також розповіли про успіхи в інвестиційній політиці. На основі підготовленої інформації рейтинговим агентством “Кредит-Рейтинг” розроблено Інвестиційний паспорт міста Івано-Франківська, а 31 серпня прийнято рішення щодо підвищення рівня інвестиційної привабливості міста до найвищого “uaINV5”.

  Також, Івано-Франківськ здобув перше місце у рейтингу прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України, який проводило Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities.

  Обсяг залучених з початку інвестування прямих інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку обласного центру на станом на липень cтановить 495,4 мільйонів доларів США. Найбільше інвестують такі підприємства, як “Імперово Фудз”, “Аграрна перспектива”, “Європа Транс Агро”, “Інвестиційна компанія вертикаль”.

  Також, за період з січня по вересень за призначенням житлової субсидії звернулися 8276 домогосподарств, з них призначено житлову субсидію 7565 домогосподарствам. Сума нарахованих субсидій становить 241,7 мільйонів гривень.

  Читайте також: Хода, панахида та віче – у Франківську відзначать День гідності та свободи

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!