У Франківську розповіли, як місто святкуватиме Великдень

 • Сьогодні, 9 квітня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків разом із духовенством міста обговорили святкування Великодня.

  В місті вже кожна конфесія визначилась, як проходитимуть богослужіння та освячення пасок: хтось це робитиме онлайн, інші – на подвір’ях церков.

  Римо-католики святкуватимуть Великдень уже цієї неділі, 12 квітня. Всі обряди закликають здійснювати вдома, у родинному колі. За словами отця парафії Христа Царя римо-католицької церкви Владислава Іващака, вони дотримуватимуться норм карантину. Він закликає вірян долучитись до богослужінь онлайн, дивитись їх по телебаченню. Однак, каже, люди все-таки зможуть піти до Плащаниці та помолитися, храми у цей час будуть відкриті. 

  А рівно через тиждень, 19 квітня, пасхальні свята настануть для греко-католиків та православних.

  В Івано-Франківській Архієпартії УГКЦ кажуть, що їхні віряни також святкуватимуть Великдень вдома. 

  “Будемо єднатися в молитві, але онлайн“, – сказав архієпископ і митрополит Івано-Франківської УГКЦ Володимир Війтишин.

  Переносять навіть богослужіння на гробах з Великодня на Зелені свята.

 • У церквах ПЦУ люди зможуть прийти та освяти паску, щоправда, на подвір’ях. Богослужіння на Вербну неділю, яка уже відбудеться цього тижня, також буде на вулиці. Втім для всіх, хто залишиться вдома, служби транслюватимуться онлайн. 

  Канцлер Івано-Франківсько-Галицької єпархії ПЦУ, протоієрей Василь Бурак додав, що у Страсний тиждень людям не дозволятимуть цілувати Плащаницю. Втім до неї допускатимуть бити поклони, щоправда тільки по 10 осіб.

  Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський закликав українців на Великдень сидіти вдома

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!