У Франківську розповіли, як запобігти інсульту (фото)

Сьогодні, 29 жовтня, в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні розповіли про Всесвітній день боротьби з інсультом.

У рамках акції «Стоп інсульт» біля лікарні людям роздавали інформаційні буклети та пропонували пройти невелике тестування, щоб перевірити, що прикарпатці знають про інсульт. Медики розповідають, що щороку у світі стається 17 мільйонів інсультів, в Україні – 110-120 000 інсультів.

«Зараз пріоритетним у світі є лікування інсульту, воно полягає у проведенні тромболізису та тромбектомії. Інсульту завжди легше запобігти, аніж лікувати», – пояснює Вікторія Гриб, завідувачка кафедри неврології ІФНМУ.

Є фактори ризику, на певні з них впливати, каже лікар, неможливо: це стать (адже більше вражаються чоловіки), вік, расова приналежність. Але також все залежить від тиску, способу життя, ваги тіла, проблем із серце, також у групі ризику — курці.

«Насамперед людина має бути відповідальна, а нас у цьому плані складно порівняти з європейцями. Людина сама має слідкувати за тиском, способом життя, чистотою судин, вживати ліки, якщо є порушення серцевого ритму», – наголошує Вікторія.

Людину, хвору на ішемічний інсульт потрібно якомога швидше доставити до лікарні, протягом чотирьох годин. Інсультні центри у Франківську є в обласній та у міській клінічній лікарні.

Медики закликають бути уважними та викликати лікаря, як тільки з‘являються перші ознаки інсульту: асиметрія обличчя, заніміння чи параліч голови, тіла, кінцівок, сильний головний біль, раптове порушення зору чи мови.

Нагадаємо, у Франківську не вистачає вакцин проти дифтерії.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!