У Франківську розповіли, за що треба буде платити в лікарнях

 • Сьогодні, 28 лютого, в Івано-Франківську відбулось громадське обговорення щодо тарифів на послуги лікарень після реформування.

  Мова йшла про регуляторний акт – проєкт рішення міської ради «Про затвердження Положення про тарифи на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради».

  Як розповіла Марія Бойко, начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради, платні послуги для населення – це додаткові послуги, що будуть надаватися в закладах охорони здоров’я.

  Вони здійснюватимуться окремо від основної діяльності, і тарифи на них кожна лікарня встановлює окремо.

  Заклади матимуть єдину методику і єдиний підхід до встановлення тарифів. Національна служба здоров’я України каже, що платні послуги можуть надаватися у КНП. На стендах у лікарнях має бути вся інформація про ці послуги і про те, скільки грошей на них заробила лікарня, куди йтимуть кошти тощо“, – сказала Марія Бойко.

  Андрій Соболевський, завідувач сектору Державної регуляторної служби в Івано-Франківській області зазначив, що на сьогоднішній день немає законодавства, яке б дозволяло міській раді приймати подібні рішення.

  Ви виходите за межі своїх повноважень. Треба було писати документ по-іншому. Жодна рада в Україні такого документу не “народила”. Ви мали прийняти рішення з граничною рентабельністю”, – каже Андрій Соболевський.

  На це посадовці йому відповіли, що рішення стосуватиметься суто КНП, і міська рада не вийшла за межі повноважень.

  До платних послуг відноситимуться різні дослідження, косметологічна допомога, лікування безпліддя, оздоровчі масажі, реабілітація, лікування логоневрозів, протезування, корекція зору, стоматологічні послуги. За словами Марії Бойко, рентабельність цих послуг в НКП не зможе перевищувати 25%, а реально буде навіть меншою. Всі фінансові аспекти ретельно перевірятимуться.

  Платні послуги надаватимуться в шести лікарнях Івано-Франківська. З їх повним списком можна ознайомитися за цим посиланням.

  До теми: У Коломийську дитячу лікарню закупили 15 функціональних ліжок

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!