У Франківську Садовий та Марцінків розповіли, яким бачать ідеальне місто

  • Сьогодні, 17 липня, в Івано-Франківську відбувається Urban Talks Львів&Івано-Франківськ за участі міського голови Львова Андрія Садового та мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа, представників міських адміністрацій, громадських активістів та урбаністів.

    Очільники міст обговорили сучасне місто, його ідентичність та екосистему розвитку. Руслан Марцінків каже, що для нього ідеальне місто – поліцентричне місто, яке думає і про центр і про прилеглі мікрорайони. Сьогодні Марцінків навіть зустрічався із головою Тисмениці – обговорювали об’єднання.

    У свою чергу, Садовий сказав, що його завдання – залучати до розвитку міста талановитих людей.

    “Найцінніше, що може бути – люди, бережіть їх і цінуйте і навіть фінансово”, – додає мер Львова.

    Далі очільник Івано-Франківська сказав, що цього року у міста найменший бюджет. І це відчутно, бо є великі проекти, такі як будівництво моста. Також Марцінків згадав про те, що наше місто перше в Україні купило завод. Мовляв, він не впевнений, що це був виправданий крок, але потрібні робочі місця. А голова Львова додав, що вони отримали більше коштів, але їх якось пробують забрати, бо недофінансовують освіту, медицину.

    “Нарікати не потрібно. Треба шукати інші шляхи. Зокрема це співпраця з партнерами”, – зазначив Садовий.

    Він каже, що проблеми є, були і будуть. І треба шукати, як зробити, наприклад, так, щоб за пару хвилин добратися до Львова попити кави. Також Марцінків сказав, що для Франківська важливе відновлення архітектури міста, розвиток туризму, розвиток громадського транспорту, благоустрою.

    “Цього ми можемо навчитись у наших колег, – акцентує мер Франківська. – І наше місто має свій шарм. Ми створювались як ідеальне місто і своїми громадськими проектами, ініціативами наше місто може бути корисне Львову”.

    Василь Кедик запитав у міських голів про занепад пам’яток архітеркути, зокрема – падіння балконів. Франківець нагадав, що у місті протягом тривалого часу систематично руйнуються балкони. Отож він запитав у Садового, що можна робити у такій ситуації.

    “Львів має свою специфіку. Весь центр під охороною ЮНЕСКО, тому ми крок за кроком все ремонтуємо, але цього мало. Вам я б радив відновлювати старе, але і будувати нові сторт, які стануть пам’ятками архітектури ХХІ ст”, – сказав Садовий.

    Руслан Марцінків додав, що якщо аварійні балкони можна відремонтувати, то треба ремонтувати, а якщо ні – проводити протиаварійні роботи.

    “Ми щороку виділяємо 5 млн грн на відновлення пам’яток архітектури. Зараз цікави досвід буде на Чорновола, 28, де львівська компанія буде повністю відновлювати будівлю”, – сказав очільник Франківська

    Нагадаємо, Андрій Садовий завітав до Івано-Франківська, щоб обмінятися досвідом

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!