Сьогодні, 24 листопада, в Івано-Франківську на заводі «Промприлад» відбувся брифінг щодо Форуму «Місто 3.0: принципи перезавантаження”.
“Це певна спроба переосмислити те, яким має бути місто”, – пояснює Юрій Филюк, керівник платформи “Тепле місто”.
Якщо у проекті «Місто 1.0» визначальною була «фізика» (інфраструктура), у «Місті 2.0» — культура, то тепер йдеться про «Місті 3.0» як саморегулятивну систему, яку співтворять всі мешканці, бо кожен має право висловитись, запропонувати рішення, проявити творчість у своїй галузі; тут немає того, хто вказує, що робити, — керівники постають радше координаторами. Відтак зростає відповідальність всіх і кожного за розвиток міста, а ролі та функції конкретних інститутів потребують нового пояснення.
Юрій каже, що у проекті беруть участь люди із різних сфер, і вони хочуть зрозуміти, яким саме має бути місто, а головне, – у якому напрямку воно має рухатись і віднайти щось своє унікальне.
“Тут люди зібралися активні, які вже щось роблять. І зараз вони хочуть набратися ідей, якогось поштовху вдосконалюватись”, – пояснює Юрій Филюк.
Тарас Юринц, голова Ради конкурентоспроможності Львова, каже, що такі проекти дуже корисні, бо вони збирають навколо себе однодумців, які і розвивають місто. А саме така громада будує своє майбутнє.
“Важливо, що люди не тільки з Франківська. Тут тільки здорова конкуренція. Люди говорять між собою, обмінюються ідеями. А нам же найбільше бракує активних громадян. Ми мусимо зрозуміти, що тільки ми можемо це змінити. Коли власним прикладом почнемо щось робити, то і буде видно позитивний ефект, який запалює інших”, – ділиться Тарас Юринц.
Він зазначає, що ми маємо зрозуміти, чим саме наше місто є унікальне. І після цього до Франківська потягнуться люди.
Павло Шеремета, економіст-спікер, вважає, що тепер без громадянського суспільства влада не зможе зробити нічого. Також додає, що бачить багато хороших ініціатив, зокрема, у Франківську, і це дає безмежні можливості.
Нагадаємо, Наука, бізнес, мистецтво: у Франківську планують вдихнути нове життя у “Промприлад”