Сьогодні, 28 лютого, в Івано-Франківську студентів Університету третього віку продовжили знайомити з правилами та традиціями іконопису.
Лекцію для літніх студентів читала Ірина Чмелик, кандидатка мистецтвознавства, доцентка ПНУ.
“Ми сьогодні знайомимося з сюжетами українських ікон, а ще – вивчаємо типи Богородиць. Взагалі іконостас – це особливий вид мистецтва, який розміщується в храмах і повинен привертати увагу віруючих до вівтарної частини храму, до таїнств. Це зображальна історія, на іконах показують події і Старого Завіту, і Нового, а також християнських святих”, – розповіла Ірина Чмелик.
Лекторка пояснила присутнім, що іконостас повинен враховувати, зокрема, і особливості храму, де він розміщений. Зокрема, ікони мають відповідати розміру храму та його оздобленню.
А ще зображення будь-кого зі святих має свої канонічні особливості, яких іконописець зобов’язаний дотримуватись. Це і одяг, і зачіски з бородами, і предмети, які святі тримають у руках.
“Неможливо собі уявити ікону Святого Петра без ключів від Раю в руці. Така вимога іконографії – церковної науки про зображення святих”, – додала Ірина Чмелик.
Студенти Університету третього віку цікавились темою, ставили запитання щодо історії та особливостей іконопису та переглядали зображення старовинних ікон.
Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.