У Франківську студентам “Університету третього віку” розповіли про канони і правила іконопису

  • Сьогодні, 28 лютого, в Івано-Франківську студентів Університету третього віку продовжили знайомити з правилами та традиціями іконопису.

    Лекцію для літніх студентів читала Ірина Чмелик, кандидатка мистецтвознавства, доцентка ПНУ.

    “Ми сьогодні знайомимося з сюжетами українських ікон, а ще – вивчаємо типи Богородиць. Взагалі іконостас – це особливий вид мистецтва, який розміщується в храмах і повинен привертати увагу віруючих до вівтарної частини храму, до таїнств. Це зображальна історія, на іконах показують події і Старого Завіту, і Нового, а також християнських святих”, – розповіла Ірина Чмелик.

    Лекторка пояснила присутнім, що іконостас повинен враховувати, зокрема, і особливості храму, де він розміщений. Зокрема, ікони мають відповідати розміру храму та його оздобленню.

    А ще зображення будь-кого зі святих має свої канонічні особливості, яких іконописець зобов’язаний дотримуватись. Це і одяг, і зачіски з бородами, і предмети, які святі тримають у руках.

    “Неможливо собі уявити ікону Святого Петра без ключів від Раю в руці. Така вимога іконографії – церковної науки про зображення святих”, – додала Ірина Чмелик.

    Студенти Університету третього віку цікавились темою, ставили запитання щодо історії та особливостей іконопису та переглядали зображення старовинних ікон.

    Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

    Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!