У Франківську студенти-медики вийшли на протест під ОДА (фото)

 • Сьогодні, 7 листопада, в Івано-Франківську десятки студентів-медиків вийшли на мітинг під стіни облдержажміністрації.

  Вони вирішили підтримати столичний мітинг проти реформи інтернатури. Адже Міністерство охорони здоров’я запропонувало внести певні зміни і навчатися студенти будуть на кілька років довше.

  Якщо наразі студенти різних спеціальностей проходять інтернатуру 1-3 роки, то у МОЗ пропонують збільшити тривалість інтернатури до трьох років для всіх спеціальностей, крім стоматології (один рік).
  Після інтернатури лікарі ще будуть проходити резидентуру, яка триватиме відповідно до складності спеціалізації. Водночас зменшать кількість спеціальностей за якими будуть проводити набір до інтернатури. Їх кількість скоротять з 34 до 13.

  Тобто тепер студенти зможуть завершити університет, коли їм буде 30 років, або й більше.

  Студент 6 курсу Олег Гапчак каже, що тепер студенти можуть навчатися і 12 років.

  «Ми хотіли б, щоб цей закон відтермінували хоча б для студентів, які вже навчаються. Ми знали, на яких умовах ми вступали до університету, тепер ми не розуміємо, що відбувається. Протест організували на підтримку інших студентів, ми не очікуємо, що хтось вийде до нас», -каже Гапчак.

  Також у міністерстві пропонують розподіляти місця на інтернатуру за електронним реєстром за результатами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Якщо ж студенти складають тільки ліцензійний іспит «КРОК 2» то рейтинговим показником буде результат цього тестування.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!