У Франківську створили робочу групу з питань бюджету участі

  • 11 березня в Івано-Франківську провели зустріч, на якій представили склад робочої групи з питань бюджету участі. У її складі – представники влади та громадські активісти.

    Нагадаємо, прийом проектів стартував 11 березня і триватиме до 5 квітня. Бюджет участі в Івано-Франківську проводять вже вчетверте, цьогоріч програма зазнала змін, одна із них – місто виділило 4 мільйони гривень. Відповідно, зросли суми на великі та малі проекти: до 300 тисяч гривень та до 100 тисяч гривень.

    На першому засіданні робочої групи учасників познайомили між собою та розповіли про регламент їхньої роботи. Вирішувати питання, пов’язані з партиципаторним бюджетуванням, від міської влади будуть начальниця відділу патронатної служби Вікторія Дротянко, консультантка Івано-Франківського міського голови Христина Костирко, фахівець департаменту освіти і науки Інна Брюховецька,  депутат Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин, заступниця начальника відділу технічного нагляду управління інфраструктурної політики департаменту житлової, комунальної політики Світлана Козачок та заступниця начальника управління – начальниця відділу планування та аналізу бюджету фінансового управління Людмила Синоверська.

    Окрім шести представників влади, до робочої групи увійдуть дев’ять мешканців Івано-Франківська: Світлана Кропельницька, Тарас Дитко, Лілія Тирінова, Антоніна Томашевська, Андрій Шпирка, Андрій Марков, Ярослав Трефянчин, Мирослав Федунишин, Марія Середюк.

    «Ми вирішили не обмежувати людей в участі у наших засіданнях. Тому наші зібрання будуть відкриті не лише для членів робочої групи, але й для тих, хто претендував на це місце. Вони також зможуть висловлюватися і радити, але не матимуть права голосу», – пояснила очільниця громадської організації «Івано-Франківський регіональний центр» Наталія Кобильчак.

    Завітали також учасники, які не ввійшли до складу робочої групи, але також бажають зробити свій вклад. Серед них студенти, представники громадських організацій, активісти.

    «Я думаю, що тут зібралися небайдужі люди. Ми теж переживаємо за місто і маємо багато пропозицій», – зауважив активіст Сергій Чирва.

    Присутнім презентували регламент роботи робочої групи. Його затверджуватиме розпорядженням міський голова Івано-Франківська. Якщо член робочої групи тричі поспіль не з’явиться на зустріч, його буде виключено. Питання про вихід із групи постане також, якщо за учасником помітять три пропуски за цикл бюджету участі.

  • Члени робочої групи вирішили також обрати голову робочої групи і одразу запропонували кандидатуру Вікторії Дротянко, яку й було обрано. Співголовою від громадськості стане Тарас Дитко.

    Дізнатися більше про цьогорічний бюджет участі зможуть всі охочі у Школі бюджету участі. На заняттях, які триватимуть протягом шести днів, можна буде отримати відповіді на всі питання стосовно конкурсу, допомогу у підготовці проектних заявок, а також дізнатися про особливості бюджету участі-2019. Також зустрічі будуть корисними для «просунутих» мешканців, які вже брали участь у попередніх циклах бюджету участі, мають ідеї та ініціативи і хочуть якісно оформити проектну заявку та довідатися про особливості промоції свого проекту серед містян.

    Участь у заходах є безкоштовною. Для того, щоб стати їх учасником, слід обрати бажану(і) дату(и), заповнивши анкету за посиланням bit.ly/school_bu.

    Стаття підготовлена в рамках проекту, який виконує IWPR за підтримки МЗС Королівства Норвегії.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!